Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Liderler İstanbul’a Gelmeye Başladı

Liderler İstanbul’a Gelmeye Başladı
23. Dünya Enerji Kongresi 9-13 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Vadisi’nde yer alan İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılacak.Kongreye katılacak liderlerde İstanbul’a gelmeye başladı. Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev de özel bir uçakla saat 14.00’da İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde Aliyev’i İstanbul Valisi Vasip Şahin karşıladı.Aliyev daha sonra kalacağı otele hareket etti.

 

Ana teması “Yeni Ufukları Kucaklamak" olarak belirlenen 23. Dünya Enerji Kongresi’nde katılımcıların, enerji sorunlarını ve çözümlerini küresel bir bakış açısıyla daha iyi anlayabilmeleri hedefleniyor. Enerji dünyasının gündemini belirleyen kongreye, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Enerji, Endüstri ve Doğal Kaynaklar Bakanı Khalid Al-Falih, Rusya Enerji Bakanı Aleksander Novak, Irak Elektrik Bakanı Qasım M. Al- Fahdawi, Iran Enerji Bakanı Hamid Chitchian, Venezuela Petrol Bakanı Eulogio Del Pino ve Avrupa Komisyonu Enerji Birliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic katılacak.
 
23. DÜNYA ENERJİ KONGRESİ’NE SÜRPRİZ KATILIM
 
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in ardından Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da Küba’ya ait bir uçakla saat 15.00’da İstanbul’a geldi. Kongreye katılacaklar arasında sunulan listede Venezuela’dan sadece Petrol Bakanı Eulogio Del Pino’nun ismi yer alıyordu. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde Maduro’yu İstanbul Valisi Vasip Şahin karşıladı. Maduro buradan kalacağı otele hareket etti.

Yayın Tarihi : 09.10.2016 : 16:16

Etiketler : Enerji Kongresi    Liderler    İstanbul   


Yorumlar

4256
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN