Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fethiye’de Doğa Yürüyüşlerine Turist İlgisi

Fethiye’de Doğa Yürüyüşlerine Turist İlgisi
Fethiye’de tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü patikalarda rehber eşliğinde yürüyüşe çıkan turistler, hem orman havası soluyor, hem de muhteşem manzaralar eşliğinde eğlenceli vakit geçiriyor.

 

Fethiye’ye tatile gelen turistler için bir turizm acentesi tarafından organize edilen yürüyüş, 10’arlı gruplar halinde Kayaköy Mahallesi’nden başlıyor. Turistler ilk olarak 1923 yılındaki mübadelede, Rumların Yunanistan’a göç etmesiyle boşalan Kayaköy’de, tarihi taş evlerin bulunduğu ’Levissi’ bölgesini geziyor. Kilise ve şapelleri inceleyen turistler daha sonra çam ormanlarıyla çevrili 6 kilometre uzunluğundaki patikaya giriyor. Yürüyüşe İngilizler başta olmak üzere, Alman ve Hollandalı turistler de ilgi gösteriyor.
 
KAYBOLMA KORKUSU YOK
 
Geçen yıllarda sık kaybolma olaylarının görüldüğü bölgeye rehber eşliğinde yürüyen turistler, böyle bir korkuları olmaksızın hem orman havası soluyor, hem de eğlenceli vakit geçiriyor. Yolun sarp bölümlerini birbirine yardım ederek aşan turistleri, yolculuğun son bölümünde muhteşem Ölüdeniz manzarası karşılıyor. Elma, muz ve su ikramının yapıldığı mola noktalarında fotoğraf makinesi ve cep telefonlarına sarılan turistler, dünyaca ünlü Kumburnu Plajı’nı pek bilinmeyen açıdan fotoğraflamanın keyfini yaşıyor. Turistler 4 saat süren yolculuğun ardından Ölüdeniz Mahallesi’ne ulaşarak yürüyüşü tamamlıyor.
 
"REHBER EŞLİĞİNDE DAHA GÜVENLİ"
 
Turist rehberi Deniz Can, her hafta cumartesi günleri düzenli hale getirdikleri yürüyüşlere, her yaş gurubundan insanların katılabildiğini söyledi. Geçen yıllarda sıkça kaybolmaların yaşandığı güzergahı daha güvenli hale getirdiklerini anlatan Can, Kayaköy tarihini anlatarak başladığı güzergahın turistler tarafından çok beğenildiğini kaydetti.
 
Yürüyüşe katılan turistler ise parkurun bazı bölümlerinin son derece zorlu olduğunu, ancak keyifli vakit geçirdiklerini anlattı. Muhteşem manzaralarla karşılaştıklarını aktaran turistler, herkesin parkuru görmesi gerektiğini anlattı.

Yayın Tarihi : 09.10.2016 : 09:30

Etiketler : Fethiye    Doğa Yürüyüşü    Turist    İlgi   


Yorumlar

6792
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN