Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yağlı Güreşlerini Recep Kara Kazandı

Yağlı Güreşlerini Recep Kara Kazandı
Tokat’ın Erbaa İlçesi’nde bu yıl 27’incisi düzenlenen Hüseyin Şahin Yağlı Güreşleri’nin başpehlivanlığı, 655’inci Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara kazandı.

 

Erbaa Belediyesi tarafından ilçe merkezinde düzenlenen güreş müsabakalarını, Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir, Ak Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ve çok sayıda protokol üyesi ile birlikte yaklaşık 3 bin kişi izledi. 14 kategoride yapılan güreşlere toplam 400 sporcu katıldı. Sabah saatlerinde başlayan güreşlerde sporcuların performansı izleyiciler tarafından büyük alkış topladı.
 
Güreşlerin sonunda başpehlivanlık karşılaşması yapıldı. Rakiplerini yenerek finale kalan Recep Kara ile Kaan Kaya, alana çıkarken büyük alkış topladı. Yaklaşık 10 dakika süren karşılaşma sonrası son Kırkpınar şampiyonu Recep Kara, rakibini yenerek Erbaa Hüseyin Şahin yağlı güreşlerinin başpehlivanı oldu.
 
Şehitler için er meydanına çıktıklarını belirten Recep Kara, "Erbaa güreşleri, Karadeniz Bölgesi’nin son güreşleri oldu. Sezonun son güreşi olması nedeniyle çok güzel katılım vardı. Vatan için, bayrak için askerlerimiz, polislerimiz için tertip edildi bu güreş. Biz de şehitlerimiz adına mücadele ettik" dedi.
 
Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ise, Recep Kara’nın gelecek yıl yapılacak güreşleri kazanması halinde altın kemerin sahibi olacağını söyledi.

Yayın Tarihi : 08.10.2016 : 20:09

Etiketler : Erbaada    Hüseyin    Şahin    Yağlı    Güreşlerini    Recep    Kara    Kazandı    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9492
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN