Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Menderes’te Birlik ve Beraberlik Gecesi

Menderes’te Birlik ve Beraberlik Gecesi
İzmir’in Menderes Belediyesi tarafından geçen mayıs ayında hizmete açılan İkiz Kır Düğün Salonları’nın resmi açılışı birlik ve beraberlik gecesiyle yapıldı. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da katıldı.

 

 
Menderes Belediyesi tarafından Cüneytbey Mahallesi’nde hayata geçirilen ve 1 Mayıs tarihinde ilk düğünün gerçekleştiği İkiz Kır Düğün Salonları’nın resmi açılışı gerçekleşti. Belediye personelinin aileleriyle birlikte katıldığı ve birlik ve beraberlik gecesi olarak düzenlenen açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ın yanı sıra AK Parti il ve ilçe yönetimleri ile üyeleri de katıldı.
 
Gecede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "40 yıl düşünülse akla gelmeyecek bir projeyi 40 günlük emekle hayata geçiren belediye başkanımızı kutluyorum. AK Partili olmanın farklılığı da buradan kaynaklanmakta. AK Parti olarak tutamayacağımız hiçbir sözü vermeyiz, verdiğimiz her sözü de yerine getiririz. İşte bugün bunun en güzel örneklerinden birisini görüyoruz. Belediye Başkanımız Bülent Soylu’ya ve tüm ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
 
AK Parti İzmir Millettvekili Atilla Kaya ise, Menderes’te kıskanılan hizmetlerin gerçekleştiğini belirterek, "Birkaç hafta önce Gaziemir’deydim. Belediyelere kayyum atanması durumu çıktıktan sonra Gaziemirli hemşehrilerimizden şöyle bir talep oldu; ’Menderes’te çok hızlı çalışan bir belediye başkanı var. Çok ciddi eserleri ilçesine kazandırıyor. Gaziemir’e 6 aylığına kayyum atasanız da Gaziemir’in de gelişmesini sağlasa’ dediler. Bunlar bizi çok sevindiren gelişmeler. Gerçekten Menderes’te kıskanılan hizmetler hayata geçiyor. Başkanımız Bülent Soylu sayesinde Menderes gelişiyor, değişiyor, güzelleşiyor. Bu hizmetlerde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da, "Belediye Başkanımızın bu güzel hizmetlerini görmek beni gerçekten duygulandırdı. Çünkü biz bir ekibiz. Bu ekip teşkilatıyla, çalışanlarıyla, belediyesiyle birlikte hizmet ettiği zaman bizim gerçekten koltuklarımız kabarıyor" dedi.
 
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da "Kimsenin dönüp bakmadığı, kirli görüntüden pırlanta gibi bir yer ortaya çıkardık. Muhalefetin 40 yıl düşünüp hayal edemeyecekleri bu hizmeti değerli çalışma arkadaşlarımla birlikte biz 40 günde hayata geçirdik. Burada bu yaz 250 bin vatandaşımızı ağırladık. Daha düne kadar bizim Menderesli kardeşlerimiz sokak aralarında, mahalle aralarında düğün yapıyordu. Bizim insanımız buna layık değil, bizim insanımız İzmir’in en güzel salonlarında unutulmayacak anlarını yaşamaya layık dedik ve bu anlayışla yola çıktık" dedi.
 
İkiz Kır Düğün Salonlarının yapımında çalışan belediye personelleri adına konuşan Özcan Furoğlu ise, Menderes’e yakışır projeleri ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Konuşmaların ardından İkiz Kır Düğün Salonları’nın açılış kurdelesini, protokol üyeleri ve belediye çalışanları birlikte kesti.
 
Menderes Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen İkiz Kır Düğün Salonları iki projeden oluşuyor. Birinci proje bin kişilik olup bin 800 metrekare, ikinci proje 800 kişilik olup bin 500 metrekare alanda yer alıyor. Her iki projenin de 500 metrekare kapalı alanı buluyor. Son teknoloji ses sistemine sahip olan ve 2 adet çocuk alanının da yer aldığı İkiz Kır Düğün Salonları 2 bin 700 metrekare otopark alanını da içinde barındırıyor.

Yayın Tarihi : 08.10.2016 : 11:17

Etiketler : Mendereste    Birlik    Beraberlik    Gecesi    Bölge   


Yorumlar

1479
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN