Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vizörden Bir Yaşam

Vizörden Bir Yaşam
Usta fotoğrafçı Yusuf Tuvi’nin AASSM’deki sergisi sizi bekliyor.

 

Kentin seçkin sanat etkinliklerine evsahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), ünlü fotoğraf sanatçısı Yusuf Tuvi’nin eserlerinden oluşan sergiyi ağırlıyor. Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından olan Tuvi’nin birbirinden güzel eserlerinden oluşan ‘Vizörden Bir Yaşam Serüveni’ başlıklı  ilk retrospektifini Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da ziyaret etti. Yoğun çalışma temposundan fırsat buldukça kültür ve sanat etkinliklerine katılmaya çalıştığını belirten Başkan Kocaoğlu, & ldquo;Ulusal ve uluslararası çapta ödülleri bulunan İzmirli fotoğraf sanatçısı Yusuf Tuvi’nin eserleri gerçekten çok etkileyici. Sergiyi gezmekten çok keyif aldım. Tüm İzmirli hemşehrilerime tavsiye ederim” dedi. 
 
 
24 Ekim’e kadar açık
 
Tuvi’nin fotoğrafa başladığı yıllardan bugüne, hayatının farklı dönemlerinden çalışmaları konu eden toplam 83 eseri, 80’ler, 90’lar ve 2000’li yıllar ile son dönemlerde çektiği fotoğraflar olmak üzere AASSM’nin dört farklı galerisinde sergileniyor. Pazar günleri hariç, haftanın diğer günlerinde saat 09.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek sergi, 24 Ekim’e kadar açık kalacak.
 
 
Tuvi, sergiyle ilgili duygularını şöyle ifade ediyor: 
 
“Gençliğimde fotoğraf çekerken hissettiğim duygu yoğunluğu bir nebze azalmadı. Yıllar boyunca fotoğraf üzerine yaptığım farklı denemelere ve biriktirdiğim deneyimlere rağmen hala fotoğraf çekerken heyecanlanıyorum. Bu sergi, hem beni hayata bağlayan fotoğrafa hem de yaşam serüvenimin farklı evrelerine dair bir retrospektiftir.”
 
Yusuf Tuvi’nin, Birol Üzmez ile birlikte gerçekleştirdiği “Basmane Oteller Sokağı” adlı belgesel fotoğraf çalışması, 2012 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma” dalında katkı ödülüne layık görülmüştü.
 

Yayın Tarihi : 08.10.2016 : 10:45

Etiketler : haber    haberler    Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi    Yusuf Tuvi    sergi    vizörden bir yaşam    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN