Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornovalılar Doğa Yürüyüşüne Çıkıyor

Bornovalılar Doğa Yürüyüşüne Çıkıyor
Bornova Belediyesi’nce düzenlenen doğa yürüyüşleri 3. Sezona başlıyor. Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü (BOBEDAK) tarafından düzenlenen program kapsamında yapılacak olan yürüyüşlerin ilki 9 Ekim Pazar günü Yamanlar Kartepe-Çamiçi Mahallesi’ne gerçekleştirilecek. Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek olan etkinliklere katılmak isteyenler belediyeye yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

 

 
 
 
Bornova Belediyesi bünyesinde halkın sosyal, kültürel ve sportif yaşantısına katkı sağlayarak, yaşam kalitelerini artırabilmek amacıyla açılan Bornova Belediyesi Dağcılık Kulübü (BOBEDAK) 3. sezonuna başlıyor. Yürüyüşlere katılanlar düzenlenen program kapsamında İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerini görme imkanı buluyor. Farklı yaş ve meslek gruplarından herkese açık olan yürüyüşün ilk rotası ise 9 Ekim Pazar günü Yamanlar- Kartepe-Çamiçi Mahallesi parkurunda gerçekleşecek. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek olan BOBEDAK’ın etkinliklerine katılmak isteyen vatandaşlar 999 29 29 dahili 1828-1826 Bornova Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nden kayıt yaptırabilir. 
 
Haftada iki gün
 
Doğa yürüyüşü takvimi bu sezonda da yeni yerler keşfetmek isteyen vatandaşlar için farklı rotalarda gerçekleştirilecek. Haftada 2 gün olarak hazırlanan programda pazar günleri tüm katılımcılara açık olan yürüyüşler, Pazartesi günleri kadınlara özel olarak düzenlenecek.
 
Her hafta farklı parkur
 
İzmir ve Bornova’nın doğal güzelliklerinin farklı bir fiziksel aktivite yolu ile sunulduğu doğa yürüyüşleri her hafta farklı bir parkurda gerçekleşecek. Yamanlar Kartepe-Çamiçi Mahallesinden başlayacak ilk yürüyüşün ardından, Sasalı-Kuşcenneti Hayvanat Parkı, Homeros Vadisi, Sabuncubeli-Çörçön- Yakaköy gibi yerlere de gidilecek. Ayrıca tur kapsamında Kaynaklar Yangın Gölü, Nif, Kanyon, İkizgöller, Kayadibi, Ovacık Yaylası, Nif Altı, Gökdere Kanyonu, Gökdere Köyü, Hamza Baba, Ovacık Yaylası, Dededağ, Eğridere Köyü gibi bir çok farklı parkurda da yürüyüşler gerçekleşecek.
 
 

Yayın Tarihi : 08.10.2016 : 10:14

Etiketler : bornova belediyesi    doğa yürüyüşü       


Yorumlar

2740
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN