Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu İzmir'de

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çok sayıda temel atma ve açılış törenine katılmak için kente geldi.

 

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'e geldi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Adnan Menderes Havalimanı’nda CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, CHP İzmir Milletvekilleri,  ilçe belediye başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililer karşıladı.
 
Kılıçdaroğlu havaalanından direkt olarak konaklayacağı İnciraltı’ndaki Wyndham Grand İzmir Otel’e geçerek dinlenmeye çekildi.
 
İLK DURAK BALÇOVA 
 
CHP Lideri Cumartesi gününün açılışını Balçova'da yaptı. Balçova Belediyespor Tesisleri içindeki kurulan alanda düzenlenen toplu açılış töreninde Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP İzmir Örgütü de tam kadro yerini aldı.
 
 
Kılıçdaroğlu burada Balçova’da futbol sahasının 5 milyona mal edilen 2 bin kişilik tribününün yanı sıra altında yer alan Engelli Rehabilitasyon Merkezi ile Down Cafe’nin ve ilçe tarihine ait belge, eşya ve fotoğrafların sergilendiği Kent Belleği Merkezi’nin açılışını yaptı ve gündeme ve kente dair önemli mesajlar verdi. 
 
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile birlikte Engelli Merkezi, Down Cafe ve spor tesislerinin tribünlerinin açılışını yaparken Balçova Rekreasyon Alanı'nın da temeli atıldı.   İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Balçova Belediyesi Engelli Halk Oyunları ekibi de zeybek gösterisi yaptı.
 
Gösterinin ardından İlk konuşmayı yapan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, sporun bütün alanlarına çocukları taşıdıklarını, Balçova’da yaptıkları çalışmalarla suç oranlarını nasıl düşürdüklerini ve çalışmaları anlattı. Çalkaya, “Ben bu kentin rantını değil, insanını seviyorum” dedi.
 
 
BİRLİKTE YAŞAMA VURGUSU
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında birlik mesajları verdi. Kılıçdaroğlu “Biz nerede bir CHP’li belediye varsa tek hedefimiz var o beldede mutlu insanların yaşamasını sağlamaktır. Bir ülke düşünün küçük bir beldede suç oranının binde rakamlarına indiren belediye başkanının başarısı, bir ülke düşünün 14 yıldır ülkeyi yönetiyor o ülkede darbe oluyor. Aradaki farka bakın Biz Balçova’da yapılanın tümünü bütün Türkiye’de suç oranları azalmalı, insanlar mutlu olmalı. Bir ülkede insanların mutlu olduğunu nereden öğrenebiliriz. Eğer bir ülkede kadının yüzü gülüyorsa bilin ki o ülkede huzur vardır, mutludur. Kendi ülkemizde en çok huzura, barışa ihtiyaç duyuyoruz. En çok birbirimizi sevmeye ihtiyaç duyuyoruz. Kavgadan bıktık, ayrışmadan bıktık, bölünmeden bıktık. Toplumu ayrıştıran politikalardan bıktık. Balçova’dan bütün Türkiye’ye sesleniyorum. Bir arada beraberce yaşayabiliriz. Balçova’da nasıl yaptıysak Türkiye’de de yapacağız. Bizim belediyelerimizin özelliği kenti ranta değil kenti kentliye teslim ederler” şeklinde konuştu. 
 
Konuşmaların ardından kurdele kesimi yerine açılış balon uçurularak yapıldı.
 
YENİ BORNOVA STADI'NI AÇTI
 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'deki ikinci durağı Bornova'da, Yeni Bornova Stadı'nın açılışını yaptı. Törende Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları topluluğu Üsküp oyununu oynadı. Törende konuşan CHP'li Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir'in bütün futbol kulüplerine ev sahipliği yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Seçim sloganlarının 'Bornova Bizim evimiz' olduğunu hatırlatan Olgun Atila, "Evimizi her gün yeniden düzenlemek için çalışıyoruz. Bu stadı da Türk futboluna kazandırdık. Sadece stat değil, bir kentsel dönüşüm yapıldı. Bornova'da, insana, çocuklara, kadınlara, engelli kardeşlerimize yatırım yapıyoruz" dedi. 
 
Olgun Atila, stadyuma da Aziz Kocaoğlu Stadyumu ismini vermek istediklerini, ancak kendisinin bunu kabul etmediğini söyledi. Ancak bir gün isminin Aziz Kocaoğlu olarak değiştirileceğini dile getirdi. 
 
 
AZİZ KOCAOĞLU'NDAN STAT ÇIKIŞI
 
Daha sonra kürsüye gelen CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da, kentteki stat tartışmalarına değinip, bunlara tepki gösterdi. Özellikle Göztepe ve Karşıyaka statlarının yapımıyla ilgili kendilerine yönelik eleştiriler olduğunu hatırlatan Aziz Kocaoğlu, "Stat yapma görevi Gençlik Spor Bakanlığı'nın. İzmir'de stat söylemiyle algı yönetimi var. Göztepe'ye stat yapılmak istendi, Karşıyaka yalıya stat yapılmak istendi. Alsancak Stadı depreme dayanıklı olmadığı için yıkıldı. Alsancak Stadı'nı da yürekten destekliyoruz" dedi. 
 
 
Belediyenin tapulu arazisini Gençlik Bakanlığına devrettiklerini kaydeden Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Karşıyaka ve Göztepe statları şehrin ihtiyacını karşılamayacağı, trafiği arttıracağı, afet çadırlarının kurulacağı alanlar olduğu için biz kaçtık. Yargıya gidildi, bizi haklı buldu. Şimdi 18'inci Ankara İdare Mahkemesi'nin uygulama planı yapmadan stat yapamazsın kararına Spor Bakanlığı bir üst mahkemeye müracaat etti. Sürekli 'İzmir'de Büyükşehir Belediye Başkanı davasını çeksin' diye söylem var. İki gün önce de konuyu açıkladık. Bizim davamız yok ki çekelim. Davayı çekmesi gereken Gençlik ve Spor Bakanlığı'dır. Onlar davasından vazgeçecek. Planları yapacak bizde bu planları kullandırmaya söz veriyoruz. Buna rağmen bizimle alakası olmayan davayla ilgili basın kanalıyla algı yönetimi yapılıyor. Konuyu tekrar değerlendirmek için kulüp yöneticilerini çağıracağız. Merkezi hükümet 10 yıldır stat yapacağım diye havuç gösterirken, biz burada stat yaptık. Neredeydiniz, iki tane stat yapacaktınız? İşte buraya yaptık." 
 
STAT KRİZİNİ BAŞBAKANA TAŞIYACAK
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, stat tartışmasına katılarak, Başbakan Binali Yıldırım'la ilk görüşmede konuyu görüşeceğini söyledi.
 
Aziz Kocaoğlu'nun sadece Türkiye'de değil bütün dünyada saygıyla anılan bir belediye başkanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "İzmir'i sadece Türkiye'de değil dünya için de önemli kent haline getirdi. Sayın Başbakan Binali Yıldırım'la ilk görüşmede söyleyeceğim. Allah aşkına İzmir'i bırakın, stat yapmayı da bırakın! 'Kim yapacak' diye sorduğunda 'İzmir Büyükşehir belediyesi yapacak. Hem de senin bütçen azalmayacak' diyeceğim" dedi. 
 
 
Stadyumun ismi konusuna da değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "Aziz Başkan kabul eder etmez, bilmiyorum ama buraya onun adını vermek çok yakışır. Biz sosyal demokratlar olarak güzel bir sözümüz vardır. 'Kul hakkı yememek' diye. Bizim en büyük anlayışımız budur. Kul hakkı yememek gibi bir gelenekten, siyasi anlaşıştan geliyoruz. Her kuruşun hesabını vermek gibi güzel geleneğimizi yaşatırız. Belediye başkanlarımız çok güzel işler yapıyorlar" dedi. 
 
İzmir'in çok vergi vermesine rağmen az yatırım aldığını da savunan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
 
"Gerçekten İzmir devlete çok fazla vergi verir, çok az şey alır. Neden az alır? Emin olun aklım çok fazla almaz bu durumu. Bir siyasi görüş iktidar olursa, halktan topladığı her kuruşu, vergisini, halka vermek zorundadır. Demokrasinin çıkış noktası budur. Siz vergi vereceksiniz, onlar en az yatırımı yapacaklar. Düşünün İstanbul'u, Ankara'yı. Dediler ki, 'metroyu yapamadık, havlu attık. Gelsin Ulaştırma Bakanlığı yapsın' dediler. İzmirli ne dedi? 'Ben kendi yatırımımı yapacağım' dedi. Merkezden kaynak almadan kendi halkına hizmet etmeyi onurlu bir davranış olarak gören yönetimle karşı karşıyayız."
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar oldukları zaman ise ne darbeden ne diktadan söz edilmeyeceğini, sadece insana saygıdan söz edileceğini ifade etti. 
 
 
Açılış töreninden sonra stadın içine giren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir öğrencinin koruduğu kaleye üç penaltı atışı yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun penaltı ataşından ilki gol oldu, iki atışı da kaleci kurtardı.
 
KARŞIYAKA'DA DİKKAT ÇEKEN MESAJLAR
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe belediyelerinin yaptığı çeşitli tesislerin açılışları için geldiği İzmir'de, üçüncü durak olarak Karşıyaka'ya geldi. Polisin sıkı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Mavişehir'deki tören alanı, saatler öncesinde boşaltılıp özel eğitimli köpeklerle bomba aramasından geçirildi. Katılımcılar da sıkı aramadan geçirildikten sonra içeriye alındı. 
 
Karşıyaka Belediyesi'nin yatırımları için Caher Dudayev Bulvarı üzerinde düzenlenen tören, oda orkestrasının konseriyle başladı. Ardından halk oyunları ekipleri, gösterilerini sundu. Bu arada konuşmaların yapıldığı sahne ile protokol sıralarının yanına, üzerinde, "Memleket ne zaman düşerse dara, yürekli bir Kemal çıkar ortaya" yazılı dev bir pankart açıldı. Törende ilk konuşmayı yapan CHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerini, sosyal belediyecilik anlayışını en iyi şekilde yerine getirdiklerini söyledi. Başkan Akpınar, "İnsana dokunan bir belediyecilik anlayışını en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Göreve geldiğim zaman bana nasıl bir yönetim sergileyeceğim soruldu. Ben de, 'Yerel yönetimleri resmi daire algısından çıkartıp sivil toplum kuruluşu mantığı yaratacağım' dedim. Onu yapıyoruz. Zübeyde Anamızın kabrine ektiğimiz kasımpatıları, 10 Kasım'da Atamıza götüreceğiz. Onun mozolesine koyacağız" dedi. 
 
'KENTLİ OLMANIN DEĞER VE SORUMLULUĞUNU BİLMELİYİZ'
 
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar'dan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu, Karşıyaka'da aralarında Evrensel Çocuk Müzesi'nin de bulunduğu 5 tesisinin temeli atıp, aralarında Nergis Parkı, Atık Getirme Tesisi ve Kapalı Yüzme Havuzu'nun yer aldığı 10 tesisin açılışını yaptığı törendeki konuşmasına, "Benim umudum bu ülkenin güzel insanları bu ülkenin gençleri ve kadınları" sözleriyle başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Güzel bir ortamda yaşamak, sorunların çözmüş, insana değer veren, ülkenin geleceğini düşünen, kaygıları olan, bunların nasıl giderileceği konusunda endişelerini paylaşan Karşıyakalılar, burada olmak elbette ayrıcalıktır. Çetin Altan derdi ki 'Üç kuşak geçmeden bir insan kentli olmaz' diye kentli olmanın kendine göre değerleri vardır. Çatıları, balkonları güzel, parkları caddeleri güzel olsun. Kentli olmak o açıdan ayrıcalıktır. Kentli olmanın değerini ve sorumluluğunu da bilmek lazım. Bu kültürü yerleştirecek miyiz? Elbette yerleştireceğiz" dedi. 
 
 
"TERÖRE KARŞI DURMAK ZORUNDAYIZ"
 
İnsanların güvenlik endişesi yaşadığını da anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, "Kentli olmak güvenli yaşamaktan, endişe yaşamamaktır. Ya bomba patlarsa ya birisi insanları tararsa ne olacak diye düşünmemeli. Ankara'da iki canlı bombayı güvenlik güçleri yakaladılar. Onlar yakalanmadan kendileri patladı, Ankara büyük kanlı bir olay yaşanmadan kurtuldu. Polislere teşekkür ediyorum. Demek ki liyakat budur. Polise izini verirsiniz, bu işin uzmanlarını işin başına getirirseniz, hepimiz güven içinde yaşarız. Teröre karşı kimliğimiz ne olursa olsun, inancımız ne olursa olsun hep birlikte karşı durmak zorundayız. Terörü lanetlemek zorundayız. Terör kimden nasıl gelirse gelsin. Teröristlerin elbette bir amacı var. Amacı demokratik yöntemlerle dillendirebilirsiniz. Farklı düşünceleri zenginliğimiz olarak kabul ediyoruz. Ama kendi düşüncelerini terör olaylarıyla gerçekleştirmek isteyenlere hepimizin onurlu bir duruş sergilemesi lazım. Biz terör olaylarına hep birlikte karşıyız demeliyiz ve karşısında kapı gibi durmalıyız" diye konuştu. 
 
Konuşmasında hükümeti de eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
 
"Teröre yardım ve yataklık yapanlara karşı da durmalıyız. Daha düne kadar kol kola gezenler, omuz omuza gezenler, üzerlerine toz düşmesin diye özel çaba gösterenler, bugün kendileriyle beraber gezenleri terör örgütü diye görüyorlar. Peki bunun hesabını kim verecek? Hesabını kime soracağız? Önce hesabı onlara kapıları açanlardan sormamız lazım. Bunu yaptığımız zaman görevimizi yapmış olacağız. Efendim cemaat okul açtı. İnsanlar buraya çocuğunu gönderdi. 'O zaman ben seni memuriyetten atıyorum.' Önce o okula kim izin verdi onu söyle. Hedef şaşırtıyorlar."
 
GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİRDİ
 
Türkiye'de 100'den fazla gazetecinin tutuklu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
 
"Gazeteci yazı yazıyor. Niye yazar? Kendi düşüncesini aktarmak ister. İster okursunuz ister okumazsınız ama gazeteci dünya görüşünü açıklıyor diye eline kelepçe takıyorsanız, dünyaya bunu anlatamazsınız. 100'ün üzerinde gazeteci var tutuklu. Demokrasi açısından büyük ayıp. Hiçbir gazetecinin eline kelepçe takılmasını istemeyiz. Bakın ben kimleri savunuyorum biliyor musunuz? Hayatı boyunca CHP'ye destek vermemiş kişileri savunuyorum. Çünkü insan haklarını savunuyorum. Onun içini bizi anlamıyorlar. Darbelere hep beraber karşı olalım. Nasıl karşı olacağız. Soru bu 'Nasıl karşı olacağız?' Adalet içinde yargılayacaksın. Ergenekon, Balyoz olaylarında ne diyorlardı o davaların savcılığını üsteniyorlardı. Biz ne diyorduk, haksızlıklar yapılıyor tamamı kumpas dedik. Şimdi geldikleri noktada, hesabını verdiler mi? Yahu yanlış yaptık, özür dileriz dediler mi? Genelkurmay başkanını terör örgütü lideri diye hapse attılar. Bunların hesabını sormayacak mıyız?" 
 
Darbe sonrasında 1 milyonun üzerinde mağdur yaratıldığını da vurgulayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "1 milyonun üzerinde mağdur yarattılar. (Bu sırada, oturanların öğretmenlere sahip çıkın sözlerini duyunca) Öğretmenlere sahip çıkın dediler. Evet öğretmenler başımızın tacıdır. Bütün öğretmenlere sahip çıkacağız. Düşüncesini açıkladı diye üniversite hocası hapse mi atılır? Böyle bir demokrasi olur mu? Düşüncesine katılırsınız katılmazsınız. Ama üniversiteler her düşüncenin tartışıldığı mekanlardır. Üniversitenin ne olduğunu bilmiyorsunuz" dedi.
 
Galile'nin tarihte yaşadığı 'dünya yuvarlaktır' yargılamasını da anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün dünya düzdür diyen var mı? Bir aykırı düşünce bütün dünyaya kendi doğruluğu kabul ettirmiştir. İfada özgürlüğü demokrasinin kalıcı olması açasından son derece önemlidir" diye konuştu. 
 
 
AZİZ KOCAOĞLU'NU ÖVDÜ
 
İzmirlilere seslenmek istediğini de söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Bütün İzmirlilere seslenmek istiyorum! Buranın milletvekiliyim bu onurunu, gururunu yaşıyorum. İzmir, dünyada sağlıklı gelişen yerel belediyelerin başında geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı bütün engellemelere karşı İzmir'i sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın sosyal demokrat kenti haline getirdi. Örnek vereceğim Türkiye Cumhuriyeti hükümeti teminat göstermeden hiçbir şey alamaz. Dilediği kadar da alamaz. Ama İzmir Büyükşehir Belediyesi teminat göstermeden dünyanın her finans kuruluşundan kredi alabiliyor. Bütün engellemelere karşı bunları yapıyorlar."
 
Ankara'da geçmişte yaşanan metro inşaatı tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Tüneller, karanlık dehlizler olarak kaldı. Havlu attılar. 'Vallahi biz yapamıyoruz' dediler. Ulaştırma Bakanlığı 'Olur' dedi, 'Siz beceremiyorsunuz' dedi o metroları yaptı. Ama İzmir kendi gücüyle o metrosunu yaptı. İstanbul'un yaptığı fiyatın üçte birine yaptı. Ne demektir? Bu kazandığı her kuruşu İzmirli için harcadı. Her kuruşun hesabını verdik. Yerel yönetimler bizden sorulur" dedi. 
 
CHP'li belediyelerin yaptıklarını yeterince anlatmadığını ya da anlatamadığını da ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bizim yaptığımız güzel şeyleri Ankaralı da duymalı, İstanbullu da duymalı. Yozgatlı, Hakkarili de duymalı. Duymalı ki şu algı toplumun belleğinde yer etsin. 'CHP'li belediyeler her kuruşun hakkını veren o belediyelerde kul hakkı yenmez, her kuruşun hesabı verilir' düşüncesi oluşsun" diye konuştu.
 
"EN ÇOK HUZURA İHTİYACIMIZ VAR"
 
Bugün en çok huzura ihtiyaç duyulduğunu da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terörün olmadığı, milyonlarca mağdurun olmadığı bir ülke istiyoruz. Darbelere karşı mıyız? Elbette karşıyız. Darbecilere elbette karşıyız. Darbeden en çok zarar gören CHP'dir. Mal varlıklarımıza el kondu. Arşivlerimiz yok edildi. Her ortamda darbecilere karşıyız. Darbeyi fırsat bilip karşı darbe yapanlara da karşıyız. Şu soruyu herkesin kendisine sorması yazım. Neden ABD, Hollanda, Fransa, Japonya, İngiltere'de darbe olmuyor da Türkiye'de oluyor. Bir ülkende tam demokrasi yoksa darbe ortamı vardır demektir. Türkiye'nin huzura tam demokrasiye ihtiyacı vardır. Bunun tek ilacı var. O ilacın adı CHP'dir. CHP iktidarında asla darbe olmaz. Kimsenin aklının ucundan darbe geçmez. Çünkü herkes 'Ben düşüncelerimi rahatça söylüyorum' der. Gençlerimiz bu ülkenin caddelerinde özgürce düşencilerini dile getirir. Her kurum yasal zeminde kendi görevini yapar. Kışlaya, adliyeye siyaset girmeyecek. Yargı kendi görevini yapacak. Üniversite özgürlüğünü sağlayacağız. İşi ehline teslim edeceğiz. Partizanlık yapmayacağız. Her kuruşun hesabını 90 milyona vereceğiz. Türkülerden korkup Yön Radyo'yu kapatıyorsanız sizini kafanızın arkasında başka bir şeyle vardır. Neden türkülerden korkuyorsunuz" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış ve temel atma törenin ardından Çiğli'ye geçti.
 
ÇİĞLİ'DE CUMHURİYET MESAJI  
 
Kılıçdaroğlu, daha sonra Çiğli Belediyesince yaptırılan okul öncesi eğtim merkezi, spor tesislerinin açılış törenine katıldı. Evka 2’de İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çiğli Belediyesi ile birlikte yapılan Pelikan Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen törende geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz büyük sanatçı Tarık Akan’ın adının verildiği park da hizmete alındı.
 
"Cumhuriyet vazgeçilmezimizdir, Atatürk elbette vazgeçilmezimizdir, insanımız vazgeçilmezidir" diyen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in kurucu değerlerini sahiplendiklerini, bunlardan uzaklaşıldığında sorunlar yaşandığını söyledi.
Darbeyi, dikta yönetimini yaşamamak için tek seçeneğin demokratik, özgürlükçü bir Türkiye olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle bunun arkasında durulması gerektiğini belirtti.
 
Kimlik, inanç, yaşam tarzı üzerinden siyaset yapılamayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
"İnsan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın tacıdır. Türkiyenin huzura, birlikte yaşamaya, barış içinde yaşamaya, özgürlüğe ihtiyacı var. Ve dolayısıyla Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Hiçbir ayrım yapmadan, kimsenin ekmeğiyle oynamadan bu ülkede herkese hizmet etmek istiyoruz. Ailelerin iki derdi var, çocuğunu askere gönderirken can sağlığı, yaşı geldiğinde iş bulup bulamayacağı... İkisini de çözeceğiz iktidara geldiğimizde. Bu ülkede ayrımcı dil kullanmayacağız, kimseyle kavga etmeyeceğiz. Yeter ki Cumhuriyet'ten, demokrasiden, üretmekten, aştan işten yana olsun."
 

 

Yayın Tarihi : 08.10.2016 : 09:45

Etiketler : haber    haberler    chp    genel başkan    kemal kılıçdaroğlu    izmir    ben tv    kanalben       


Yorumlar

9715
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN