Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


PKK O Taktiği 9 Yıl Önce İzmir’de Kullandı

PKK O Taktiği 9 Yıl Önce İzmir’de Kullandı
İstanbul Yenibosna’da 75’inci Yıl Polis Merkezi yakınına dün bırakılan bombalı motosikletin patlatılması sonucu 10 kişi yaralandı. PKK’lı teröristler, aynı taktiği 9 yıl önce de İzmir’de uyguladı. O zaman 1 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı saldırı sonrasında yakalanan Fırat Yağmakan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 268 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

 
İstanbul Yenibosna’da dün 75’inci Yıl Polis Merkezi yakınında bombalı motosikletle terör saldırısı düzenlendi. 10 kişinin yaralandığı saldırı sonrasında teröristlerin kimliğini belirleyen polis takip başlatıp birçok şüpheliyi yakaladı.
 
AYNI SALDIRI YÖNTEMİNİ İZMİR’DE DE KULLANDI
 
PKK, İstanbul’daki bomba yerleştirilmiş motosikletli saldırı yöntemini yıllar önce de İzmir’de kullandı. Buca’nın Şirinyer semtinde 2 Ekim 2007’de meydana gelen 50 metre aralıklı iki ayrı yerdeki patlamada, halı mağazasında çalışan 29 yaşındaki Atilla Eraslan öldü, toplam 10 kişi yaralandı. Patlamalardan güçlü olanı, bomba yerleştirilmiş motosiklette meydana geldi. Olayla ilgili olarak yakalanan Fırat Yağmakan’dan yarım kilo TNT patlayıcı ile 2 kilo potasyum ve amonyum nitrat karışımı kimyasal madde ele geçirildi. Yargılama sonrasında, ikiz bombalı terör saldırısı gerçekleştirdikleri ve PKK terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla Fırat Yağmakan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 268 yıl, ikizi Murat Yağmakan ile Ziver Turan da iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 262’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Fırat Yağmakan hakkındaki kararı onayan Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, tutuklu sanıklar Murat Yağmakan ve Ziver Turan’ın beraat etmesi gerektiğini belirtti. Tekrar görülen davada mahkeme Murat Yağmakan ile Ziver Turan’ın beraatine karar verdi.
 
DHA

Yayın Tarihi : 07.10.2016 : 16:19

Etiketler : Pkk    Bombalı    Motosiklet    Taktiğini    Yıl    Önce    İzmirde    Kullandı   


Yorumlar

6875
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN