Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dokuz Eylüllüler Günlerini Kutlayacak

Dokuz Eylüllüler Günlerini Kutlayacak
Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin girişimi ile öğrenciler, mezunlar, idari ve akademik birimlerin bir araya geldiği ve akademik takvimin başladığı döneme denk gelen 10 Ekim günü, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü tarafından "Dokuz Eylüllüler Günü" olarak kabul edildi.

 

 
1982 yılında kurulan ve günümüzde 200 binden fazla mezunu; 70 binden fazla öğrencisiyle Türkiye’nin köklü üniversiteleri arasında yerini alan Dokuz Eylül Üniversitesi, 10 Ekim Pazartesi günü ilk "Dokuz Eylüllüler Günü"nü kutlayacak. 34 yıl boyunca, İzmir’de birbirinden ünlü sanatçı, oyuncu, politikacı, bürokrat, iş ve bilim insanı yetiştiren DEÜ’nün yapacağı bi ilk kutlamanın ünlü simaların ve öğrenci kulüplerinin de katılımıyla coşku içerisinde geçmesi bekleniyor.
 
10 Ekim Dokuz Eylüllüler Günü kutlamaları, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman ve DEÜ Mezunlar Derneği Başkanı Ali Özalp’ın Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na sabah saat 10.00’da çelenk sunmaları ile başlayacak. Gün boyu sürecek etkinliklere oyuncu Hakan Bilgin gibi ünlü Dokuz Eylüllülerin de katılımı bekleniyor. Birbirinden farklı ilgi alanlarında faaliyet gösteren DEÜ öğrenci kulüpleri ve toplulukları, DEÜ akademik ve idari personeli ile üniversiteye emek vermiş yöneticilerin yanı sıra öğrenci ve mezunların da davet edileceği "Dokuz Eylüllüler Korteji" Buca-Tınaztepe Yerleşkesi’nde bir kutlama yürüyüşü gerçekleştirecek. Mezunlar Ofisi’nin bulunduğu Merkez Kütüphane önünde saat 15.30’da toplanacak olan kortej, Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’na kadar yürüyecek. Burada tanınmış mezunlarla saat 16.00’da gerçekleşecek söyleşi ve etkinliklerden sonra Alsancak’ta saat 20.00’de düzenlenecek akşam yemeği buluşmasıyla Dokuz Eylüllüler Günü sona erecek.

Yayın Tarihi : 07.10.2016 : 12:51

Etiketler : Dokuz    Eylüllüler    Günlerini    Kutlayacak    Bölge   


Yorumlar

6890
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN