Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükpark’ta Renkli Gösteri

Bornova Belediyesi, ilçenin merkezindeki en önemli yeşil alanlardan biri olan Büyükpark’ta su, ışık ve ses gösterisiyle yeni bir dönemi başlattı. Büyükpark’ın meydanındaki eski havuz, yenilenerek fıskiyeli ve ışıklandırmalı havuza dönüştürüldü. Zeminle aynı seviyede yer alan fıskiyelerden ışıklar eşliğinde yükselen sularla oluşan görüntü beğeni topladı.

 

 
Bornova Belediyesi ilçenin aynı zamanda tarihi alanlarından ve simgelerinden biri olan Büyükpark’ta kapsamlı düzenlemeler yaptı. Bu kapsamda ilk olarak 9 Eylül’de yeni çocuk oyun alanı kullanıma açıldı. Büyükpark’ın meydanındaki havuz da ele alınarak tamamen yenilendi. Eski havuz, yenilenerek fıskiyeli ve ışıklandırmalı kuru havuza dönüştürüldü.
 
Zeminle aynı seviyede yer alan fıskiyelerden ışıklar eşliğinde yükselen sularla rengarenk görüntülerin oluştuğu havuz büyük beğeni topladı. Büyükler gösteriyi izlerken, çocuklar da sularla oynayarak gönüllerince eğlendi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da vatandaşlarla birlikte havuzdaki ışıklı gösteriyi 10.Yıl Marşı eşliğinde izledi.
 
Öte yandan ‘Genç Akıl Söyleşisi’ için Bornova’ya gelen ünlü televizyoncu Metin Uca da Büyükpark’ta bulunan havuzdaki ışık ve su gösterilerini Başkan Olgun Atila ile birlikte izleyerek, çok beğendiğini söyledi.
 
Büyükpark’ın tarihi öneme sahip bir alan olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Büyükpark hazırladığımız projeyle modern ve daha kullanışlı hale geldi. Büyükpark’ın merkezinde bulunan havuz da modern bir tasarım ve teknolojik donanımlarla hazırlandı. Vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarımızın havuz başında keyifli zamanlar geçirmesini diliyorum" dedi.
 
KURU HAVUZUN ÖZELLİKLERİ
 
Büyükpark meydanında yapımı tamamlanan havuz iskelet sistemi üzerine kurulmuş bir kuru havuz. Eski havuz ile aynı ölçülerde inşa edilen havuzun zemin altında su toplama kanalları bulunuyor. Üzeri doğal taşla kapatılmış olan kuru havuzun tam ortasında 3 metre yükseklikte su atan merkez jet fıskiye sistemi yer alıyor. Orta bölümdeki bu sistemin dışında 50 santimetreden 2.5 metre yüksekliğe kadar su püskürtme kapasitesine sahip olan 226 su başlığı bulunuyor. Dört ayrı renkte toplam 10 ayrı müziğe kadar ayarlanabilen ve bu 10 müzikle uyumlu dans kareografisi yapılabilen, uzaktan kontrol edilebilen kumanda odası mevcut.

Yayın Tarihi : 07.10.2016 : 12:45

Etiketler : Büyükparkta    Renkli    Gösteri    Bölge   


Yorumlar

3674
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN