Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


27 Sanatçıdan 6 Dilde ’kardeşlik’ Şarkısı

27 Sanatçıdan 6 Dilde ’kardeşlik’ Şarkısı
Ses sanatçısı Muzaffer Yiğit, söz ve müziği kendisine ait olan ’Kardeşlik’ isimli şarkıyı aralarında Cansever’in de bulunduğu 27 sanatçı ile birlikte 6 dilde seslendirip klip çekti.

 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde doğup büyüyen ses sanatçısı Muzaffer Yiğit, söz ve müziği kendisine ait olan ’Kardeşlik’ şarkısı için aralarında Cansever’in de bulunduğu 27 sanatçı arkadaşıyla sütüdyoya girdi. Türkçe, Kürtçe, Zazaca, Arapça, Romanca ve Süryanice seslendirilen şarkının klibinde üzerlerinde çeşitli etnik grup ve milletlerin isimlerinin yazıldığı tişörtler giyen çocuklar da yer aldı.
 
Söz ve müziği kendisine ait olan şarkıya çekilen klibin kısa süre sonra televizyonlarda yayınlanacağını belirten Muzaffer Yiğit, şunları söyledi:
 
"Hep birlikte huzur ve kardeşlik içinde yaşadığımız bu cennet vatanın değerini çok daha iyi bilmemiz gerekiyor. Yıllardır dünyanın birçok yerinde, özellikle yanı başımızdaki ülkelerde oluk oluk akan kan ve göz yaşları. Bizler birbirimize karşı ne kadar sevgi ve saygı gösterirsek, elbette o kadar çok huzur ve mutluluk içinde oluruz. Onun için diyorum ki gelin hep beraber, Çanakkale ruhuyla birlik olup, Türk’ü, Kürt’ü, Laz, Çerkez gibi tüm etnik kökenli vatandaşlarımız, ülkemize barış ve kardeşliğin bir an önce gelmesi için, çaba sarf edelim. Bu proje din, dil, ırk ayırımı yapmaksızın Türkiye’de yaşayan tüm halklara ithafen yapılmıştır.."

Yayın Tarihi : 07.10.2016 : 11:26

Etiketler : Sanatçıdan    Dilde    kardeşlik    Şarkısı    Kültür    Sanat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7402
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN