Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'da Stat Polemiği Tam Gaz

Karşıyaka'da Stat Polemiği Tam Gaz
Karşıyaka'ya yapılacak stat için süren siyasi polemikte Kocaoğlu'nun basın toplantısındaki sözlerine Karşıyaka Divan Kurulu'ndan yanıt gecikmedi.

 

Burak Cilasun / Ben TV

Karşıyaka Yalı Stadı'nın yerine yapılacak olan; ancak durdurulan stat inşaatı AK Parti ve CHP'nin söylem savaşına sahne olurken, devreye Karşıyaka Spor Kulübü Divan Kurulu da girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın ortak basın toplantısı sonrasında KSK Divan Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Kocaoğlu'nun söyleminin aksine devam eden bir davanın olduğu dile getirilirken, Kocaoğlu'na davadan feragat çağrısı da yinelendi.

Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral başta olmak üzere Halil Zeki Osma, Ferruh Ergezen, Volkan Alposkay, Arif Dökel, Çetin Babaoğlu, Metin Havacıkan, Mehmet Nazif Uyar ve Sadettin Babürhan imzalarıyla oluşturulan basın bildirisinde "Karşıyaka Spor Kulübü'nün önünün açılmasını bekliyoruz." denildi.

İşte o basın bildirisi:

"Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu'nun ve Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar'ın basına stat konusunda yaptıkları açıklamaları üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. 

Sayın Kocaoğlu, "Bir dava yoktur, varsa biz uzlaşma konusunda hazır olduğumuzdan gerekirse geri çekeriz." demiştir.
 
Karşıyaka Stadı konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin imar kanununa aykırılık iddiasıyla açtığı ve Ankara 18. Bölge İdare Mahkemesi'nde görüldükten sonra Bakanlığı itirazıyla halen Danıştay 13. Dairesi'nde 2016/1430 esas sayıyla görüşen ve inceleme aşamasında olan bir dava vardır.
 
Bizler Karşıyakalı ve KSK Divan Başkanlık Kurulu olarak Sayın Kocaoğlu'nun basın açıklamasında belirttiği, "Davadan feragat" sözünü hatırlatıyor ve sözün gereği yapılarak Danıştay 13. Dairesi'ndeki davadan feragat edilmesini, Karşıyaka Spor Kulübü ve Karşıyaka'nın önünün açılmasını bekliyoruz."

Yayın Tarihi : 07.10.2016 : 10:30


Yorumlar

5114
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN