Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eşinin Mezarını Çiçek Bahçesine Çevirdi

Eşinin Mezarını Çiçek Bahçesine Çevirdi
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 4 ay önce toprağa verdiği eşi 54 yaşındaki Yıldız Ulusoy’un mezarını çiçek bahçesine çeviren restoran işletmecisi 55 yaşındaki Mehmet Ulusoy, vasiyetinin her gün aralıksız ziyaret ettiği eşinin yanına gömülmek olduğunu söyledi.

 

İstanbul’da 1986’da tanışıp hayatlarını birleştiren Mehmet-Yıldız Ulusoy çifti, balayı için Fethiye’ye geldi. Hayran kaldıkları ilçeye yerleşerek Çalış Bölgesi’nde restoran işletmeciliğine başlayan çiftin, evlendikleri yıl Onur, 1990’da ise Deniz ismini verdikleri çocukları dünyaya geldi. Parmakla gösterilen örnek çiftin mutlulukları, 2012’nin Ekim ayında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde aldıkları haberle yıkıldı. Yapılan kontrollerde Yıldız Ulusoy’un ileri derece yumurtalık kanserine yakalandığı ortaya çıktı. 4 yıl kanserle mücadele eden Ulusoy, son 2 ay yatılı olarak tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde 6 Haziran’da yaşamını yitirdi. Mehmet Ulusoy, eşini deniz manzaralı Fethiye’nin Foça Mahallesi’ndeki Foça Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verdi. Büyük bir aşkla bağlı olduğu eşinin yanında kendisi için de mezar ayıran Ulusoy, 4 aydır düzenli olarak ziyaret ettiği mezarı çiçek bahçesine çevirdi. Begonvil ve zakkum çiçekleriyle süslediği mezarın başına eşinin çok sevdiği zeytin ve sığla ağaçları diken Ulusoy, 30 yıllık hayat arkadaşının anılarını burada yaşatmaya başladı. Her gün uyanır uyanmaz mezarı başına geldiği eşine "Günaydın" diyerek güne başladığını anlatan Ulusoy, onu çok sevdiğini ve hayatta kalan zamanını da onun anısını yaşatarak geçirmek istediğini söyledi.
 
Çiçekleri ve ağaçları çok seven eşinin yaşadıkları mahallede de çok sevildiğini anlatan Ulusoy, "O mahallede çocukların Yıldız teyzesiydi. Hayata pozitif bakan iyi kalpli biriydi. Hayatı boyunca kendisini hep ikinci plana koydu. Hastalığı belirtiler gösterdiğinde çok geçti. Bizimle ilgilenmekten kendine vakit ayırmayınca hastalığı ilerlemiş. Teşhis konulduğunda 4’üncü evredeydi. Son anına kadar herkese güler yüzünü gösterdi. Bizi de o teselli etti" dedi.
 
Her gün mezarı başına gelerek eşiyle sohbet ettiğini anlatan Ulusoy, "Dertlerimi ona anlatıyorum. Yıllar geçse de iyilik dolu kalbini, sevgi dolu gülüşünü unutmam. Mezarı başındaki çiçeklerden bir kelebek havalansa, sanki o beni selamlıyormuş gibi geliyor. Ölünce yanına defnedilmek istiyorum. Çocuklarıma da vasiyetim bu şekilde" diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 06.10.2016 : 11:44

Etiketler : Eşinin    Mezarını    Çiçek    Bahçesine    Çevirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2373
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN