Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Beşika Kampı, İlişkileri Gerdi

Beşika Kampı, İlişkileri Gerdi

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Irak'la yaşanan gerilimin ardından açıklama yaptı. Kurtulmuş, Türkiye'nin Irak Merkezi Hükümeti ile her türlü işbirliğine hazır olduğunu söyledi. Irak parlamentosunun Türk askerinin Başika'dan çekilmesinin istemesine ilişkin soru üzerine Kurtulmuş şöyle konuştu: Musul DEAŞ tarafından bir günde işgal edildiğinde Irak hükümeti neredeydi? Yine bir çok Irak şehri bir günde işgal edildiğinde uluslararası camia neredeydi?
 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Türkiye, Irak Merkezi Hükümeti ile terör örgütlerinin Irak'tan temizlenmesi için her türlü iş birliği yapmaya hazırdır. Türkiye, bu anlamda Musul'un da DAEŞ'in ve diğer terör örgütlerinin tehdidi altında bulunmasına karşı olduğunu başından beri ifade etmektedir." dedi.
 
Türkiye'nin, Irak ve Suriye'deki yapının değiştirilmesine yönelik çabaların karşısında olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:
 
"Irak, Iraklılarındır. Suriye, Suriyelilerindir. Ama hiçbir terör örgütünün, oradaki etnik yapıyı değiştirmek, oradaki demokratik yapıyı değiştirmek gibi eylemin içerisinde olmasına ne Türkiye olarak bizim müsaade etmemiz mümkündür, ne de Irak'ın ya da başka bir ülkenin buna müsaade etmesi lazım."

Yayın Tarihi : 05.10.2016 : 16:00

Etiketler : beşika    kampı    Numan    Kurtulmuş    Irak    Bağdat       


Yorumlar

4147
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN