Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Boşanmak İsteyen Eşini Öldürdü, Müebbet Hapisle Cezalandırıldı

Boşanmak İsteyen Eşini Öldürdü, Müebbet Hapisle Cezalandırıldı
Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde boşanmak isteyen eşi 21 yaşındaki Hümeyra Korkmaz’ı tabancayla vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan 22 yaşındaki Sinan Korkmaz, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

 

Sinan Korkmaz, geçen Ocak ayında boşanma davası açarak babasının evine giden eşi Hümeyra Korkmaz’ı arayarak çocuğunu görmek istediğini söyledi. Hümeyra Korkmaz mahkemenin uzaklaştırma cezası vermesine rağmen Sinan Korkmaz’ın çocuğunu görmesine izin verdi. Kapının önünde Hümeyra Korkmaz ile görüşen Sinan Korkmaz tabancasını çıkartarak boşanmak isteyen eşini vurdu. Hastaneye kaldırılan Hümeyra Korkmaz öldü.
 
Bugün Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’kasten adam öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Sinan Korkmaz son kez savunmada bulundu. Sinan Korkmaz eşini öldürmek istemediğini, olay sırasında eşinin ailesinin üzerine geldiğini iddia ederek, "Olay günü eşimi almak için olay yerine gitmiştim. Ancak aldığım tepkilerden dolayı üzerime silah almıştım. Herhangi bir kimseye karşı öldürme amacı ile hareket etmedim. Nitekim silahta zaten 2 mermi bulunmaktaydı. Olay sırasında benim üzerime gelmeselerdi bu olay gerçekleşmeyecekti. Kasten gerçekleştirilmiş bir eylem değildi" dedi.
 
Mahkeme heyeti, Sinan Korkmaz’ı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.
 
Kararın ardından Hümeyra Korkmaz’ın annesi Nermin Dilaver, Sinan Korkmaz’a, "Yüreği yanan anne benim. Çocuğun peşimde ’Anne’ diyerek geziyor. Ben o çocuğa ne diyeceğim? O çocuğa ben bakıyorum. Allah’ın adaletine inanıyorum. İnsan kafasına kurşun sıkar mı? Madem öyle kendisine de sıksaymış o zaman" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Nermin Dilaver yakınlarının desteği ile adliye binasından götürüldü.

Yayın Tarihi : 05.10.2016 : 13:55

Etiketler : Boşanmak    İsteyen    Eşini    Öldürdü    Müebbet    Hapisle    Cezalandırıldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6535
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN