Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Birol Aydın’dan Destek Buluşması

Birol Aydın’dan Destek Buluşması
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, İzmir özel sporcular spor kulüpleri başkanları ve yetkilileriyle bir araya geldi, başkanlık seçimi için destek istedi.

 

 
İzmir Vilayetler Evi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantının gündemi, bu yıl kasım ayında gerçekleştirilecek Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu başkanlık seçimi oldu. Birol Aydın, özel sporculara 4 yıl daha hizmet etmek istediğini belirterek, toplantıya katılan İzmir spor kulüplerinin başkanları ve yetkililerinden destek talep etti. Seçimde oy kullanacak delegelerin en fazla İzmir’den olacağını belirten Birol Aydın, ayrıca ekibiyle 4 senelik görev süresini de değerlendirdi. Spor branşında faaliyet gösteren federasyonlar arasında en hızlı gelişmeyi göstererek en büyük ilk 5 spor federasyonu arasına girmeyi başardığını ifade eden Aydın, "Biz, 4 yıl önce İzmir’den bu hareketi başlatmıştık. 16 yıl önce yaklaşık 5 kulüpten delege olurdu. Şu anda ise delege bakımından en fazla oy İzmir’den kullanılacak. İzmir ilk kez en fazla kulüple seçimlere giriyor. 4 yıl boyunca bu federasyonun tüm kurumlarında çalışarak bu noktaya geldik. İlk gün görev aldığımızdan beri hiçbir zaman yapamayacağımız şeylerin vaatlerini vermedik. Federasyonun da öğretmenler tarafından yönetilmesini düşünmüştük. 4 yıl önce seçim beyanlarımızda yapacağımız proje ve uygulamaların bugün itibariyle deyim yerindeyse 10 katını yapmayı başardık" dedi.
 
İyi ve inanan bir ekiple yola çıktıklarını, amaçlarının sporculara hizmet etmek olduğunu belirten Aydın, "Federasyonda ilk görev aldığım zaman yaklaşık 750 bin lira bütçe; bir milyona yakın borç vardı. Bu enerji birleşince spor federasyonumuzun hiçbir kuruma borcu olmadan yılbaşında koymuş olduğu tüm faaliyet programlarını yerine getirerek 120 olan özel sporcular spor kulüplerini 420 kulüp sayısına çıkarma başarısını gösterdik. Bu yönüyle federasyonumuz, Türkiye genelinde 60 spor federasyonu içinde en hızlı büyüme ve gelişim kaydeden federasyondur. Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın deyimiyle de Türkiye’nin parlayan yıldızı olmuştur" dedi.
 
Artık özel sporcuların en iyi otellerde en iyi şekilde konaklamakla birlikte en güzel tesislerde çalışmalar yapma fırsatı yakaladığını dile getiren Birol Aydın, açıklamalarına şöyle devam etit:
 
"Başarımızın bir sırrı da her kulübe karşı adil bir şekilde yaklaşım göstermemizdir. Birlik ve beraberliğimizin en önemli nedeni de, tıpkı bir aile gibi tüm kulüplerimize ve sporcularımıza eşit bir şekilde davranmamızdır. Gönüllü federasyon ekibimiz de hiçbir ücret talep etmeden gönülden ellerinden gelenin en iyisini yaparak kulüplerimiz ve çocuklarımıza en iyi desteği vermeye çalışıyor. Şu anda ise özel sporcularımız altın çağını yaşıyor. Bugün artık, branşlarda Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyaları bir bir toplayan pırıl pırıl çocuklarımızı görüyoruz. Onların ve ailelerinin mutluluğunu görmek, inanın bana dünyanın en güzel duygusu. İnanıyorum ki bu camia, 4 yıl boyunca görev yapmış Birol Aydın ve arkadaşlarını iyi bir şekilde hatırlayacaktır. Son olarak, başta hükümetimize olmak üzere emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum."

Yayın Tarihi : 05.10.2016 : 12:51

Etiketler : Birol    Aydından    Destek    Buluşması    Bölge   


Yorumlar

1814
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN