Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güven'den Delican'a: Ayıplıyorum

Güven'den Delican'a: Ayıplıyorum
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ın, 15 Temmuz gecesi okudukları salalar sebebiyle,bazı imam ve müezzinlerin darp edildikleri iddiasıyla görülen davada, sanıkların serbest bırakılmasına gösterdiği tepki üzerine bir açıklama yaptı.

 

Güven açıklamasında "Sayın Delican'ın yaptığı açıklama hukuka,adalete uymayan talihsiz bir açıklama olmuştur. Üstelik bu vatandaşlarımızın yargılanmasına devam edilecektir" diyerek, şunları ifade etti.
 
29 Eylül günü yapılan duruşmada, Torbalı, Narlıdere ve Urla'da yaşayan ve tutuklu bulunan  9 vatandaşımız beraat etmemiş, sadece tutukluluk halleri sona erdirilerek tahliye edilmişlerdir. Yani dava devam edecektir. Sayın Delican'ın ne bir darp, ne de doktor  raporu olmayan bir davanın bilgilerine, içeriğine hakim olmadan yaptığı açıklama, salt adaleti baskı altına almak için yapılmış gibi gözükmektedir. Hakimlerin, dini değerlere saldırı olmadığını görerek verdiğine inandığımız tahliye kararlarına, Sayın AKP İl Başkanının gösterdiği tepkiyi birlik ve beraberliğimize zarar verecek, toplum barışını zedeleyecek bir açıklama olarak görüyor ve ayıplıyorum. Sayın başkanın yaptığı açıklama hukuka,adalete uymayan talihsiz bir açıklama olmuştur.
 
CHP MAĞDURLARIN YANINDA
 
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, dün olduğu gibi bugünde tüm mağdurların yanında olmaya devam edeceklerini belirterek " AKP İzmir İl Başkanı  Sayın Bülent Delican'ı, barış ve birliğimizi zedeleyecek açıklamalar yapmak yerine, hukuka saygılı olmaya,bir itirazı veya gerekçesi varsa da mahkeme sürecinin tamamlanması sonunda, yine hukuk içinde davasını sürdürmeye davet ediyorum" dedi.
 

Yayın Tarihi : 05.10.2016 : 12:45

Etiketler : haber    haberler    asuman ali güven    bülent delican    ayıplıyorum;ben tv    kanalben       


Yorumlar

5437
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN