Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkan Atila Sokaktan 3 Can Kurtardı

Başkan Atila Sokaktan 3 Can Kurtardı
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 4 Eylül Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Bornovalı hayvanseverlerle bir araya geldi. Yerel Hayvan Gönüllüleri ile birlikte Bornova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Atila, merkezdeki 3 köpeği de sahiplendi. Atila, “Bornova bizim evimiz’ diyoruz. Bornova aynı zamanda sevimli dostlarımız olan kedilerin, köpeklerin ve tüm canlıların da evi" dedi.

 

 
Bornovalı hayvanseverler, 4 Eylül Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.
 
Yerel Hayvan Gönüllüleri ile birlikte Bornova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Atila, 3 köpeği sahpilenerek, sokaktan kurtardı.
 
Tahsis edilen yeni araziyle Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nin 2 bin 500 metrekarden 5 bin metre kareye çıkartılacağını vurgulayan Atila, iyileştirme çalışmaları devam eden tesisin gezinti padoku da olan örnek bir merkez olacağını ifade etti.
 
Başkan Atila, 2017 yılında tam donanımlı bir hayvan ambulansının daha sokaktaki canlar için çalışacağını söyledi. Merkezdeki incelemelerinin ardından hayvanlarla ilgilenen Başkan Atila, sahipsiz 3 sokak köpeğini de sahiplenerek örnek bir davranış sergiledi.
 
Sahipleri tarafından bir hevesle alınıp daha sonra terk edilen ve acı çeken çok sayıda kedi-köpek olduğunu vurgulayan Atila, hayvan beslemek isteyenlerin parayla almak yerine rehabilitasyon merkezinde sevgiye muhtaç birçok can dostu bulabileceğini hatırlattı.
 
Başkan Atila ayrıca, yakın zamanda merkezdeki hayvanlarının sahiplendirilebilmesi için Büyük Park’ta bulunan sokak hayvanları kliniğinin yanında her çarşamba günü özel bir etkinlik düzenleyeceklerini ifade etti.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila belediye olarak kanunlar çerçevesinde yapılması gereken kısırlaştırma, aşılama ve tedavi işlemlerine aralıksız devam ettiklerini sokak hayvanlarının 5199 sayılı kanunla koruma altına alındığının altını çizerek onlara işkence yapan ve kötü davrananlar hakkında cezai işlem yapılacağını belirtti. Atila “Hadeflerimizi birer birer gerçekleştirerek yaşanabilir kent olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bornova Bizim Evimiz. Bornova kedilerin, köpeklerin de evi. Gerek yaptığımız mekansal düzenlemelerle gerek siz gönüllü hemşehrilerimizin destekleriyle daha iyi olma yolunda ilerliyoruz. Kentimizdeki sorunları birlikte çözeceğiz. İmkanlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek işbirliğimizi daha da güçlendirip, samimi ve katkı sağlayan eleştirilerle güzel işler başaracağız" dedi.

Yayın Tarihi : 05.10.2016 : 10:18

Etiketler : Başkan    Atila    Sokaktan    Can    Kurtardı    Bölge   


Yorumlar

8435
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN