Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rüzgar Çetin Tahliye Edildi

Rüzgar Çetin Tahliye Edildi
Savcı, Rüzgar Çetin'in 'bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına neden olmak suçundan 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapsini istedi. Mütaalasını veren savcı Rüzgar Çetin'in tutukluluk halinin ise devamını istedi. Mahkeme heyeti Rüzgar Çetin'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Rüzgar Çetin tahliye edildi. Kararın oy çokluğuyla alındığı, Çetin'in hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye kararı verildiği öğrenildi.

 

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Beşiktaş'taki trafik kazasına ilişkin yargılanan Rüzgar Çetin'i, "bilinçli taksir" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, sanığın aynı zamanda oy çokluğuyla tahliyesine karar verdi.
 
SAVCI 22.5 YILA KADİR HAPİS İSTEDİ
 
1 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı trafik kazası davasında mütalaasını açıklayan savcı; Rüzgar Çetin'in "bilinçli taksirle öldürme" suçundan cezalandırılmasını istedi.
 
'HIZLI DEĞİLDİM'
 
Rüzgar Çetin, mütalaaya karşı savunmasında ''Almış olduğum alkol azdır. Alkolün etkisi altında değildim. Yasal sınırlar içindedir. Ben kazaya sebep olacak hareket içinde olmadım. Kamera kayıtlarından da bellidir, hızlı değildim'' dedi. Son sözü sorulan Çetin, "Çok üzgünüm, keşke olmasaydı. Bir insanı sevdiklerinden ayırdığım için üzgünüm'' ifadelerini kullandı. 
 
6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI VE TAHLİYE EDİLDİ
 
Mahkeme heyeti Rüzgar Çetin'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Rüzgar Çetin, yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Kararın oy çokluğuyla alındığı öğrenildi. 
 
EHLİYETİNE EL KONDU
 
Rüzgar Çetin'in 1 yıl 6 ay ehliyetine el kondu. 
 
MAHKEME BAŞKANI ŞERH KOYDU
 
Verilen ceza miktarını az bulan mahkeme başkanı, ceza hesaplamasının 10 yıl üzerinden değerlendirilmesini, dolayısıyla artırım yapılarak cezanın 15 yıla çıkacağını ve ceza miktarının göz önüne alınarak tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. Ancak 2'ye 1 oy çokluğuyla karar 6 yıl 3 ay olarak belirlendi. 
 
AİLESİ ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKMİŞTİ
 
Kazada hayatını kaybeden polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi ve ailesinin, 8 ay sonra davanın 5’inci duruşması öncesi Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetlerini geri çektikleri ortaya çıkmıştı. 
 
MAHKEME HEYETİ DEĞİŞTİ
 
-Mahkeme heyetinin değiştiği öğrenildi. Kararı yeni heyet verdi. 
 
-Duruşma salonunda mağdur taraftan kimsenin olmaması dikkat çekti.
 
-Salonda Rüzgar Çetin'in çok sayıda yakını ve arkadaşı vardı. 
 
Hürriyet

Yayın Tarihi : 04.10.2016 : 14:20

Etiketler : haber    haberler    rüzgar çetin    tahliye edildi    mahkeme    ben tv    kanalben       


Yorumlar

2684
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN