Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme’de 34 Kaçağı, Sahil Güvenlik Kurtardı

Çeşme’de 34 Kaçağı, Sahil Güvenlik Kurtardı
İzmir’in Çeşme ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yabancı uyruklu 34 kaçak, bindikleri lastik bot batmak üzereyken, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

 

 
Devriye görevi yapan Çeşme Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri, bugün sabah saat 06.00 sıralarında, Çatalazmak Mevkisi açıklarında lastik botla kaçaklar olduğunu belirleyip, yanlarına gitti. Bindikleri bot kıyıdan açıldıktan bir süre sonra su alarak batma tehlikesi geçiren 1’i Cezayir, 1’i Mali, 32’si Suriye uyruklu toplam 34 kaçak, Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.
 
Çeşme İskelesi’ne getirilerek, karaya çıkartılan kaçak göçmenler, ıslak giysilerini iskelenin demir korkuluklarına asarak kurutmaya çalıştı. Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından, kaçaklara meyve suyu, bisküvi, su dağıtıldı. üzerilerindeki can yelekleri ise imha edilmek üzere toplandı. Aralarında çocuk ve kadınmarın da bulunduğu kaçak göçmenlerin işlemlerinin ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 03.10.2016 : 12:39

Etiketler : Çeşmede    Kaçağı    Sahil    Kurtardı   


Yorumlar

2903
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN