Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme Açıklarında Onlarca Mülteci Yakalandı

Çeşme Açıklarında Onlarca Mülteci Yakalandı
İzmir’in Çeşme İlçesinden Yunanistan’ın Sakız Adasına geçmek isterken yakalanan 40 kaçak arasındaki bir Suriyeli annenin Danimarka’daki 5 çocuğuna kavuşmak için yalvarması vicdanları yaraladı.

 

Son günlerde giderek artan kaçakların umut yolculuğu çabaları, gündüz saatlerinde de görülmeye başlandı. Çeşme’nin Dalyan Mahallesi’nde, Uç Burun açığındaki Alev Adası yakınlarında, saat 13.50’de bir lastik bot içindeki kaçaklar olduğunu farkeden Sahil Güvenlik ekibi, müdahale edip, durdurdu. Yasa dışı yollaran Yunanistan’ın Sakız Adasına geçmeşe çalıştıkları belirlenen lastik bottaki Suriyeli 40 kaçak, Sahil Güvenlik botuna alınarak Çeşme İskelesi’ne getirildi. Burada Sahil Güvenlik ekipleri ve Uluslararası Göç İdaresi temsilcileri tarafından aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçaklara yiyecekle içecek dağıtıldı.
 
Kaçaklar arasındaki bir Suriyeli kadın, basın mensuplarını görünce, 5 çocuğunun Danimarka’da olduğunu belirtip, onlara kavuşmak için yalvarıp, yardım istemesi yürekleri yaraladı. Suriyeli kadının içler acısı hali, çocuklarına kavuşma çabası ve çaresizliği kaçak sorununun insanlık dramına dönüştüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.
 
Öte yandan kaçaklar arasında daha önce yakalanıp, İzmir İl Göç İdaresi’ne gönderilenlerin de olması dikkat çekti. Kaçakların, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 02.10.2016 : 19:28

Etiketler : Çeşmede    Denizde    Kaçak    Yakalandı   


Yorumlar

3097
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN