Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sokak Hayvanları İçin Yarıştırıldı

Sokak Hayvanları İçin Yarıştırıldı
Bursa’nın merkez Nilüfer Belediyesi, Alman Çoban Köpekleri Irk ve Spor Derneği işbirliğiyle Marmara Cup 2016 Yarışması’na ev sahipliği yaptı. Etkinlikte Alman çoban köpekleri sokakta yaşayan can dostları için yarıştırıldı.

 

Nilüfer Belediyesi, Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği işbirliğiyle Alman Çoban Köpekleri Irk Standartları Marmara Cup 2016 yarışmasına 100’ün üzerinde köpek getirildi. Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisi’nde düzenlenen yarışmaya Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği Başkanı Ahmet Karataş, Nilüfer Belediyespor Kulübü Başkanı Ali Karamık, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu ve çok sayıda hayvansever katıldı.
 
Etkinlik öncesi konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, önce 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı.
 
İnsanların, evlerine kedi ve köpek gibi evcil hayvanları alırken, aslında onların artık ailenin bir parçası olmaları gerektiğinin farkına varamadıklarını ve bir süre sonra bakamadıkları, sıkıldıkları ya da başka nedenlerle onları sokağa terk ettiklerini hatırlatan Başkan Bozbey, "Bu durumda o kadar çok hayvan var ki. Biz Nilüfer Belediyesi olarak, sahiplendirme konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. İşte, terk edilen sokak hayvanlarının bir kısmı da bizim barınaklarımızda yeni sahiplerini bekliyorlar" dedi.
 
Başkan Bozbey, "Bu yarışmadan elde edilen gelir sokak hayvanları için kullanılacak. Nilüfer’deki beslenme odaklarına bu yarışmayla 10 daha eklenecek" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Marmara Cup 2016’da Alman çoban köpekleri, iş köpekleri kategorisinde bir de gösteri düzenledi.

Yayın Tarihi : 02.10.2016 : 16:52

Etiketler : Alman    Çoban    Köpekleri    Sokak    Hayvanları    İçin    Yarıştırıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5802
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN