Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğan: Madem Bozacaktınız Neden Yaptınız?

Doğan: Madem Bozacaktınız Neden Yaptınız?
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediye tarafından Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yapılan çalışmalarda önceki yıl milyonlarca lira harcanarak yapılan yerlerin bozulduğunu öne sürerek, "Sahil kesimi bir kez daha yap- boz tahtasına döndü. Bu nasıl vizyonsuzluktur? Madem bozacaktınız, neden yaptınız?" dedi.

 

Geçtiğimiz yıl içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon liraya yakın para harcanarak yenilenen Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki Göztepe Üstgeçidi çevresindeki sahil kesiminde bozulup yeniden yapıldığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Üçkuyular Vapur İskelesi ile Göztepe Üstgeçidi arasında önceki yıl yapılan kıyı tasarım çalışmasının
 
boşa gittiğini öne sürerek, "Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ’İzmir halkını denizle barıştıracağız’ diyerek başladığı bu projede ne yazık ki bir kez daha sınıfta kaldı. Halkımız denizle barışacağı yerde sahile küserken, belediyeye yönelik tepkiler de gün geçtikçe artıyor. Daha henüz geçen yıl yenilenerek vatandaşların kullanımına sunulan sahildeki dokunun ve kaldırımların bugün bitmek bilmeyen tramvay çalışmaları ve inşaata kurban edildiğini görüyoruz. Yap- boz tahtasına dönen kaldırımlar, delik deşik olmuş yürüyüş alanları, her gün sökülüp tekrardan yerine takılan aydınlatma direkleri içimizi acıtmakla birlikte, vatandaşlarımızın da zorda kaldığını görüyoruz. Bırakın sahilde yürümeyi, otobüse binmek ve yolda yürümek isteyen İzmirli hemşerilerimiz adeta kırk takla atarken, belediye bu soruna çözüm getireceği yerde aynı sahil kesiminde her gün sil-baştan yeniden kazma vurmaktadır" dedi.
 
"BU ZARARIN HESABINI KİM VERECEK?"
 
AK Parti’li Doğan, yapılan kritik hatalar nedeniyle 3 milyonluk bir kamu zararının söz konusu olduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:
 
"Yaşanan bu manzara içimizi acıtmakla birlikte, önceki yıl 3 milyon liraya yakın para harcanan gözde sahil kesiminde ortaya çıkan bu kareler İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öngörüsüzlüğünün, vizyonsuzluğunun ve bu kentin ne kadar kötü yönetildiğinin de resmi olmuştur. Geçen yıl yine sahil bandıyla ilgili bu sıkıntıları ve vatandaşların şikâyetlerini gündeme taşıdığımızda bizleri yerden yere vuranlara şimdi bir kez daha sormak istiyoruz. Neden yaptınız, neden bozuyorsunuz? İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın cebinden çıkan 3 milyon lirayı, bu kentin, kamunun kaynaklarını sokağa atmıştır. Dolayısı ile bir kamu zararı söz konusudur. Yaşanan bu zararın hesabını kim verecektir? Madem bu yollar, kaldırımlar tramvay inşaatına kurban edilecek, neden bir yıl önce yenileme çalışması yapıldı? İzmir halkı adına soruyoruz, yaşanan öngörüsüzlüğün, vizyonsuzluğun hesabını belediye bürokratları mı, Kocaoğlu mu verecek, yoksa bu zararın faturası da yine hemşerilerimizin cebinden mi çıkacak? Bitsin artık bu çile. Geçtiğimiz yıl dört bir yanı panolarla kapatılan ve Çin Seddi örülen sahilin devamında ise çalışmaların yeni başladığını görüyoruz. Tramvay yapımı nedeniyle ertelenen bu çalışmalar tam 9 aylık gecikmeyle başlamıştır. İzmirliler tam 9 ay boyunca denize hasret kalmış, koca bir yaz mevsimi kayıp olmuştur. Nerdeyse bir yıl önce ihalesi yapılan bu iş neden bu kadar zaman beklemiştir? Bu nasıl bir belediyecilik anlayışıdır? Yoksa sahildeki çalışmalar da bir sabah ansızın mı bitecektir? Her gün milim milim ilerleyen ve gün geçtikçe metro fiyaskosuna benzeyen bu tramvay inşaatı nedeniyle İzmir halkını daha ne kadar mağdur edeceksiniz?"

Yayın Tarihi : 02.10.2016 : 11:13

Etiketler : Doğan    Madem    Bozacaktınız    Neden    Yaptınız    Bölge   


Yorumlar

6329
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN