Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttıran 10 Besin!

Sperm Sayısı ve Kalitesini Arttıran 10 Besin!
Sağlıklı bir cinsel yaşam için yardımcı olan besinler bulunmaktadır.

 

İşte sperm sayısı ve kalitesini arttıran 10 besin: 
 
1. Avokado 
E ve B6 vitamini ile bol miktarda folik asit içeren avokado spermlerin yumurtaya nüfuz ederken daha güçlü olmasını sağlar.
 
2. Ginseng 
Ginsengin libidoyu, cinsel performansı ve testislere kan akışını desteklediği bilinmektedir. Sertleşme bozukluğu sorunu olan 45 erkek ile yapılan araştırmalarda, 16 hafta boyunca ginseng içeren beslenme sonucunda erkeklerin %60'ında sertleşme sorununun azaldığı gözlemlenmiştir.
 
3. Kuşkonmaz 
Bu ufak yeşil sebze bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini spermlerin oksitlenmesini engeller ve testislerdeki hücreleri korur. Ayrıca C vitamini serbest radikalleri engellediğinden vücudunuz hastalıklarla uğraşmak yerine sperm üretimine odaklanabilir.
 
4. Kırmızı et 
Bol miktarda çinko içeren kırmızı et bu sayede spermlerin dayanıklılığını arttırır.
 
5. Siyah çikolata 
Siyah çikolatanın sperm sayısını 2 katına çıkaran bir aminoasit içerdiği bilinmektedir. Her gün düzenli olarak az miktarda siyah çikolata yiyen erkeklerin daha güçlü orgazm yaşadığı da öne sürülmektedir.
 
6. Sarımsak 
Sarımsak kan akışını hızlandırır. İçeriğindeki "allicin" maddesi cinsel organlara giden kan akışını da hızlandırır ve sperm kalitesini arttırır.
 
7. Muz 
Muzun içerisinde bulunan nadir bir enzim seks hormonlarını düzenler.Ayrıca B1, A ve C vitamini ihtiva ettiği için vücudun sperm üretmesini destekler.
 
8. İstiridye 
İstiridyenin afrodizyak etkisi olduğu bilinmektedir. Çinko deposu bu deniz canlısı aynı zamanda sperm sayısını da arttırır. İstiridyenin sperm üretimini arttırırken spermdeki hasarı tedavi ettiği de bilinmektedir.
 
9. Nar 
Süper yiyecekler arasında sayılan narın neredeyse her şeye iyi geldiğini biliyoruz. Peki, narın içerisindeki maddelerin spermleri güçlendirdiğini biliyor muydunuz?
 
10. Ceviz 
Cevizin içerisindeki arganin maddesi sperm üretimini destekler ve semen hacmini de arttırır. Ayrıca Omega-3 deposu olan bu yiyecek penise kan akışını da hızlandırır.

Yayın Tarihi : 02.10.2016 : 10:47

Etiketler : besin    sperm    siyah çikolata    sarımsak    muz    nar    ceviz    cinsellik    istiridye    kırmızı et    sarımsak    avokado       


Yorumlar

9155
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN