Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zabıtadan Sıkı Denetim

Zabıtadan Sıkı Denetim
Bornova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan okulların kantinlerinde ve çevresindeki işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Öğrencilerin sağlığını tehdit edecek ürün satışı yapan ve ruhsatı bulunmayan işletmeler ile kaçak tütün ürünleri gibi kanuna aykırı maddeler bulunduran işletmelerin mallarına da el konularak yasal işlemler başlatıldı.

 

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bornova Belediyesi Zabıta Ekipleri de okul ve çevrelerinde yaptığı denetimleri sıklaştırdı. Okul kantinlerini kontrol eden ekipler, çevrede bulunan büfe ve işyerlerini sürekli denetliyor. Ruhsatsız işyerleriyle kanunlara aykırı olarak kaçak ürün satan işletmelerin mallarına el konularak hakkında yasal işlem başlatılıyor.
 
Denetim yapılan yerlerde, çalışan personellerle birlikte dolap ve diğer araç gereçlerin temizliği, bozulacak ürünleri açıkta bulundurmama ve son kullanma tarihleri kontrol ediliyor. İşyerlerinin ruhsat kontrolleri de yapılarak, tespit edilen eksikler, ekiplerce resmi olarak kayda geçiriliyor. Başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere tüm toplumun sağlığı için yapılan denetimlerin önemli olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Okul kantinleri ve çevresinde bulunan işyerlerine yönelik olarak yaptığımız denetimler artarak devam edecek. Halk sağlığını korumak için üzerimize düşen görevileri eksiksiz yerine getiriyoruz. Sağlığa aykırı olarak hizmet veren işyerlerini tespit eden vatandaşlarımız şikayetlerini 999 29 29 numaralı telefondan Zabıta Müdürlüğümüze iletebilirler. Bu konuda asla tavizimiz olmayacak" dedi.

Yayın Tarihi : 02.10.2016 : 10:37

Etiketler : Zabıtadan    Sıkı    Denetim    Bölge   


Yorumlar

1933
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN