Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


15 Temmuz Şehitleri Anıldı

15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD) ‘15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na destek olmak amacıyla hazırladığı, ’Biriz, Biziz ve Tek Milletiz’ programı, Adanalı şehit ve gazi aileleri tarafından yoğun ilgi gördü. Programa katılan şehit ve gazi çocuklarına, darbe gecesinde yaşanan 9 dakikalık demokrasi filmi izletildi. Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim sırasında bazı şehit yakınları ve gaziler gözyaşlarını tutamadı.

 

Programda konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, yaşanan kalkışmada, terörün farklı bir boyutuyla karşı karşıya kalan Türkiye’nin ayağa kalktığını, tankların, kurşunların önünde durarak darbe girişimine karşı koyduklarını kaydetti. Darbe girişiminin milletin müdahalesi ile engellendiğini vurgulayan Sakarya, “Her ne kadar bizler kentimizde benzer olayları yaşamamış olsak da, Ankara’da, İstanbul’da kıyamet koptu. Seçimle gelen Cumhurbaşkanımızı öldürmeye çalıştılar. Demokrasimizin, Cumhuriyetin en önemli mecrası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombaladılar. Gazi Meclisi şehit Meclis yapmaya çalıştılar. Askeri, polisi yine askere kırdırmaya çalıştılar. Vatanına sahip çıkmaya çalışan sivil vatandaşlarımızı öldürüp, şehit ettiler. Ülkemin geçmişini yok edip, geleceğini çalmaya çalıştılar. Ama Cumhurbaşkanımız’ın çağrısı ile sokaklara dökülen milyonlar bu hainlere izin vermedi. Pek çok can kaybettik o gün. Bugün hainleri temizliyor, birlik beraberlik ruhunu güçlendiriyor, daha iyi yarınlar için güçleniyoruz" dedi.
 
Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise kalkışmadan ilk haberdar olduğu anda 3 talimat verdiğini söyleyerek, “İlk talimatımız, eğer ateş ederlerse mutlaka ateşle cevap vereceğiz. İkinci talimatım, İncirlik Üssü’nün hemen etrafının çevrilip, kesinlikle giriş çıkışları yasaklayacağız. Giren çıkan olursa derhal de cevap vereceğiz oldu. Üçüncü talimatım, Hükümet Konağı’nın elektriklerini kapatalım oldu. Gerçekten çok zor bir gündü. Böyle bir şey beklemiyorsunuz. Kendi ülkenizde yememiş içmemişsiniz, ödediğiniz vergilerle uçak, top, mermi alıyorsunuz, bomba alıyorsunuz, bunu düşmanlarınıza karşı zor durumda kullanmamız gereken silahları, uçakları maalesef Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içindeki hainler, bunu milletimize çevirmişlerdir. Ancak bu millet, gerçekten çok büyük bir millet. Kurtuluş Savaşı’nda nasıl ki düşmanlara bir cevap verdiyse, daha çetin bir cevabı o hainlere karşı vermiştir" dedi.
 
Konuşmaların ardından, 15 temmuz gazilerinden Ayla Aşkın, Safiye Bayat, Metin Doğan, kalkışma sırasında kardeşi şehit olan Gazi Oğuz Ayanoğlu, Gazi Ayla Kasarcı ile eşi Yasin Kasarcı, o geceki direnişi anlattı.
 
Programın ardından demokrasinin filminin halka izletileceği, LED TV ve özel ses cihazlarıyla donatılmış 2 kamyon, arkalarından su dökülerek uğurlandı.

Yayın Tarihi : 01.10.2016 : 19:36

Etiketler : Temmuz    Şehitleri    Gazilerin    Katılımıyla    Adanada    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5239
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN