Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yel Değirmenlere İlgi Odağı

Yel Değirmenlere İlgi Odağı
Bodrum’un antik Haremtan Tepesi’nde bulunan yaklaşık 400 yıllık 8 yel değirmeni turistler ve yeni evli çiftler için doğal stüdyoyu andırıyor.

 

Bodrum’un Haremtan Mevkii’nde bulunan ve simge haline gelen 300- 400 yıllık yel değirmenleri Bodrum’a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Üç yıl önce restore edilen yel değirmeninin önünde hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen turistler ile nikahtan çıkıp Bodrum manzarasını ölümsüzleştiren yeni evli çiftler, renkli görüntüler oluşturdu.
 
Her gün çok sayıda çiftin değirmenleri ziyarete geldiğini belirten profesyonel tur rehberi evli ve bir çocuk babası 41 yaşındaki Müjdat Akgün "Değirmenler hem tarihi, hem arkeolojik SİT alanı, hem de eşsiz Bodrum manzarası ile Bodrum’un en güzel yeri. Buradan Yunanistan’a ait üç ada ile Datça ve Gökova körfezi, tüm Bodrum, Ortakent-Yahşi Konacık, Gümbet,Bitez; Turgutreis ve Yalı mahalleleri rahatlıkla görülebiliyor. Bu nedenle ilçeye gelen her turist grubu burayı mutlaka görmeden dönmüyor, burada sabah manzarası da akşamları gün batımı da bir başka güzel oluyor" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 30.09.2016 : 17:06

Etiketler : Yel    Değirmenlere    İlgi    Odağı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1753
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN