Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rektör Hoşcoşkun’dan Öğrencisine Nakil Desteği

Rektör Hoşcoşkun’dan Öğrencisine Nakil Desteği
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Araştırma Hastanesi Organ Nakli Sorumlusu olan öğrencisi Op. Dr. Ahmet Er’in böbrek nakli ameliyatına girerek, destek verdi.

 

 
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, Doç. Dr. Erdinç Kamer ve Op. Dr. Ahmet Er tarafından gerçekleştirilen nakilde, 56 yaşındaki Müzeyyen Geçkin, oğlu 28 yaşındaki Samet Geçkin’e bir böbreğini verererek can aşısı oldu. Oğlu için büyük bir fedakarlık örneği gösteren anne Geçkin, ona ikinci defa hayat verirken, "Oğlum için canım feda. Bir böbreğin ne önemi var. Doktorlarıma da teşekkür borçluyum. Bıçak tutan elleri dert görmesin" dedi.
 
Nakil operasyouna giren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun da, hoca- öğrenci ilişkisinin eğitim öğretim sonunda da dayanışma içinde sürdürülebileceğinin sergiledi. Prof. Dr. Hoşcoşkun, yoğun çalışma temposuna rağmen, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Sorumlusu olan öğrencisi Op. Dr. Ahmet Er’in isteğiyle, canlıdan canlıya böbrek nakli operasyonuna girerek başarılı bir nakli gerçekleştirdi.
 
Genel Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Mustafa Peşkersoy, "Cüneyt Hoca da öğrencilerini çok seviyor. Onlar mezun olduktan sonra da meslek hayatındaki başarılarını gururla izliyor" dedi.

Yayın Tarihi : 30.09.2016 : 13:27

Etiketler : Rektör    Hoşcoşkundan    Öğrencisine    Nakil    Desteği    Bölge   


Yorumlar

1561
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN