Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Stajyerlere Uyum Eğitimi

Stajyerlere Uyum Eğitimi
İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Eğitim Hemşireliği tarafından stajyer öğrencilere, "Önce Kendini Koru" projesi kapsamında uyum eğitimleri veriliyor.

 

 
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde yeni dönem öğrenci staj yılı başladı. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlangıç yapan hastanede staj yapacak her öğrenciye hafta boyunca uyum eğitimleri düzenlenerek öğrencilerin hastaneye daha kolay adapte olmaları sağlandı.
 
406 yatak kapasitesi ile hemen hemen tüm branşlarda hizmet veren hastanede Kadın-Doğum ve Çocuk Hastalıkları klinikleri hariç Tıbbi Sekreterlik, Anestezi, Hemşirelik, Radyoloji, Acil Tıp Teknisyenliği, Tıbbi Laboratuvar ve Hasta Bakım bölümlerinde yaklaşık 200 öğrenci staj görüyor. Öğrenciler teorik derslerini okullarında alırken, pratik çalışma hayatına yönelik tüm bilgileri, hastanede farklı kliniklerde staj yaparak kazanıyorlar. Bu eğitimler kapsamında her öğrenciye; uyum eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği, el hijyeni, öğrenci protokolü konularında eğitimler veriliyor.
 
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Eğitim Hemşiresi Özden Karakoç ve Banu Turasan şunları söyledi:
 
"Hastanemiz İzmir’in en büyük hizmet hastanelerinden bir tanesidir. Geçen yıl 250 öğrencinin staj yaptığı hastanemizde geçmiş tecrübelerimizden yola çıkarak bu dönem için ’Önce Kendini Koru’ projemizle 2016-1017 öğretim yılına başlarken tüm öğrencilerimize uyum eğitimi, iş güvenliği eğitimi, el hijyeni eğitimi gibi konularda bir tam günlük eğitime tabi tuttuktan sonra kliniklerde çalışmalarını başlattık. Ayrıca tüm öğrencilerimize hazırlamış olduğumuz öğrenci protokolünü imzalatarak öğrenci hakları ve sorumluluklarını anlattık. Yeni eğitim-öğretim yılımızın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve bizlere hayırlı olmasını diliyoruz."
 
Hastane Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör ise "Hastanemizde farklı okullardan ve farklı branşlardan yaklaşık 200 öğrenci staj görmektedir. Eğitim Hemşirelerimiz tarafından bu sene hastanemizde staj yapacak her öğrenciye hafta boyunca eğitimler düzenlendi. Bu eğitimler sayesinde yeni öğrencilerimizin hastanemize daha kolay uyum sağladığını görmekteyiz. Eğitim Hemşirelerimize yapmış oldukları bu güzel çalışmadan ötürü teşekkür ediyor yeni Eğitim-Öğretim yılının hepimiz için güzel bir şekilde geçmesini diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 29.09.2016 : 10:17

Etiketler : Stajyerlere    Uyum    Eğitimi    Bölge   


Yorumlar

3961
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN