Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Duran: Aile Avukatlığı Olmalı

Duran: Aile Avukatlığı Olmalı
Gaziantep Baro Başkanı Adayı avukat Bülent Duran, avukatlığın bir hak olduğunu belirterek, aile hekimliği gibi aile avukatlığının da olması gerektiğini söyledi.

 

 
Bülent Duran, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki hafta seçim yapılacak 1219 üyesi bulunan Gaziantep Baro Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Duran, yargılamanın olmazsa olmazlarından olan avukatların ve avukat mesleğinin işlevsiz kılındığı bir süreçten geçildiğini ifade etti. Avukatların ve bağlı olduğu meslek örgütünün daha aktif olmasını amaçladıkları için aday olduğunu anlatan Duran, seçilmesi halinde en büyük projesi olan aile avukatlığı uygulaması için çalışma yapacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:
 
"Avukatlık aslında bir haktır. Vatandaşların gözünde ve kamuoyunda ne kadar itibar yitirse de benim böyle bir kaygım var. Avukatlar, vatandaşlar için de olmazsa olmazla birlikte, yargının kurucu unsurlarıdır. Bu süreçte en büyük benim projelerimden birisi; avukatlığın bir hak olduğu, aile hekimi gibi aile avukatlığının da olabileceği. Herkesin hakkını arama hususunda bir avukata başvurabilmesi gerektiğini, bir vatandaşın cebinden parası olmayınca yargılamaya ‘Gidebilir miyim, gidemez miyim?’ kaygısı olmadan hukuk devleti ilkesi gereği herkese bir avukat hakkının verilmesi, avukatın yargılama sürecine katılması ve yargılama sürecinde yer alması gerekiyor."

Yayın Tarihi : 28.09.2016 : 13:34

Etiketler : Gaziantep    Baro    Başkanı    Adayı    Duran    Aile    Avukatlığı    Olmalı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8066
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN