Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Barosu’da Seçim Yarışı Başladı

İzmir Barosu’da Seçim Yarışı Başladı
İzmir Barosu’nun 15- 16 Ekim’de yapılacak Olağan Genel Kurulu’na sayılı günler kala adaylar belli olmaya başladı. Seçime beş ayrı grup girecek. Adliye koridorlarına asılan afişler, rekabetin keskinliğini gözler önüne serdi.

 

 
İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, gburunun aldığı ’ön seçimle aday belirleme’ kararını ’iki kez aday olma hakkı’nı gerekçe göstererek reddetti ve doğrudan adaylığını ilan etti.
 
Bunun üzerine Cumhuriyetçi Grup’ta ön seçim krizi yaşandı ve Avukat Mehmet Kozan, "Özcan ön seçime girmez ve Cumhuriyetçi Avukatlar seçimi kaybederse, vebali Özcan’a aittir" açıklamasını yaptı.
 
İzmir Barosu’nun mevcut Başkanı Aydın Özcan’ın grubuyla yaşadığı ön seçim tartışmasının ardından Cumhuriyetçiler adına Aydın Özcan ve Mehmet Kozan başkanlık için yarışacak.
 
"Çağdaş bir kente çağdaş bir Baro" sloganıyla yola çıkan Çağdaş Avukatlar Grubu’nun adayı Cemal Nedret Erdem olacak. "Bağımsız Savunma Grubu "ise sandığa Ahmet Dokucu ile gidecek. 2014 yılında gerçekleşen seçimde Milliyetçi Avukatlar Grubu Cumhuriyetçi Avukatlar’la ittifak yaparak Aydın Özcan’ı başkanlığa getirmişti.
 
Daha önce yine Özcan’ı destekleyeceklerini açıklayan grup, aldıkları kararı değiştirdi ve seçime girme kararı aldı. Milliyetçi Avukatlar Grubu, seçime başkan adayı Ergun Sakızlı ile girecek.

Yayın Tarihi : 27.09.2016 : 12:35

Etiketler : İzmir    Barosuda    Seçim    Yarışı    Başladı    Bölge   


Yorumlar

4294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN