Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Torbalı’ya Sosyal Market Kuruluyor

Torbalı’ya Sosyal Market Kuruluyor
İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki yoksul vatandaşlara düzenli ve kaliteli, yardım hizmeti sunmak amacıyla hazırlanan Sosyal Market projesi için inşaat çalışmaları başladı.

 

 
Torbalı’nın Tepeköy Mahallesi’ndeki 512 metrekarelik bir alanda kurulması planlanan Sosyal Market projesinde, yardıma muhtaç aileler Torbalı Belediyesi tarafından kendilerine verilecek olan ve limiti belirlenen dijital kart ile önceliklerine göre ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Sosyal Market’te parayla herhangibir işlem yapılmazken ihtiyaç sahipleri dijital karta yüklenen limitleri tutarında dilediği gıda, giyim ve temizlik ürünlerini alabilecek.
 
Torbalı Belediyesi’nce satın alınan yada farklı üretici firmalar, hayırsever vatandaşlarca Sosyal Market’e bağışlanan ürünler raflarda sergilenecek ve parasal değerleri barkodlara işlenecek. Torbalı Belediyesi sosyal marketin bulunduğu alana bir de kent meydanı inşa edecek. Sosyal Market’in inşaat çalışmalarını yerinde denetleyen AK Partili Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, projenin yeni yıldan itibaren uygulanacağını söyleyerek "Sosyal belediyecilik anlamında yeni bir devir başlatacak olan bu projemiz sayesinde ilçemizde zor şartlarda yaşayan yüzlerce vatandaşımız Sosyal Market avantajından yararlanacak. Torbalı’da artık kimse yatağa aç girmeyecek. Torbalı Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat eden yardıma muhtaç ailelerin durumu ilgili muhtarlıklarca araştırılacak. Yardıma muhtaç ailelere nüfus sayılarına ve gereksinimlerine göre dijital kartlar verilecek. Bu kartlara limitler yüklenecek. Kart sahibi kişiler normal bir markette alışveriş yapıyormuş gibi, kartında yüklü miktardaki limit kadar ihtiyaçlarını alabilecek. Sosyal Market’in stoklarına, bağışların oranına ve mevsimlik ihtiyaçlara göre limitler artırılabilecek yada düşürülebilecek" dedi.

Yayın Tarihi : 27.09.2016 : 11:12

Etiketler : Torbalıya    Sosyal    Market    Kuruluyor    Bölge   


Yorumlar

9673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN