Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


EGOD’dan Yerli Otomobil Atağı

EGOD’dan Yerli Otomobil Atağı
TÜBİTAK’ın geliştirdiği yerli otomobil modelinin 2019’da seri üretime geçeceğinin planlanması otomotiv sektöründeki firmaları heyecanlandırıyor. Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, yerli otomobil gündemini yakından takip ettiklerini dile getirerek, yerli otomobil üretiminde İzmir’in kilit rol oynayacağını söyledi.

 

 
Yerli otomobil üretirken rekabet koşullarının da değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden İduğ, “Biz EGOD olarak İzmir’in yerli otomotivde kilit rol oynayacağını düşünüyoruz. Yerli otomobilin rekabet edebilmesi için hibrit otomobil üretmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Çünkü normal yakıtla içten yanmalı motor üreterek otomobil yapan onlarca ülke var. Böyle bir rekabet piyasasında en üst sıraları zorlamanın anahtarını hibrit otomobilde görüyorum. Bu noktada bakanlığında devreye girmesi ve teşvikleri arttırması büyük önem arz etmektedir. Yerli otomobile yönelik yapılan çalışmalarda aracın menzilinin uzatılması planlanıyor. Biz EGOD olarak yerli otomobil üretiminde sahip olduğumuz firmaların gücüyle bunu başarabileceğimize inanıyoruz"dedi.
 
Yerli otomobilin üretilmesi ile ihracat oranlarının da artacağının altını çizen İduğ, ihraç fazlası ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlemenin temelinde yerli otomobil olduğuna vurgu yaptı. Otomotiv sektörünün ülke ekonomisinde kurtarıcı rol oynadığını ifade eden İduğ, “EGOD olarak yerli otomobil üretiminde üniversite- sanayi işbirliğini sürekli ve dinamik bir şekilde canlı tutuyoruz. Yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar kapsamında İzmir yerli otomobil üretecek kapasite ve teknolojiye sahiptir. Biz e bu görevi yapmaya hazırız"diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.09.2016 : 10:24

Etiketler : Egodtan    Yerli    Otomobil    Atağı    Bölge   


Yorumlar

5317
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN