Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Saldırgan Türk Çıktı

O Saldırgan Türk Çıktı
ABD'de bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenleyen ve beş kişinin ölümüne yol açan saldırgan bir Türk çıktı. Saldırının meydana gelmesinden sonra, görgü tanıkları tarafından Hispanik olduğu öne sürülen tüfekli saldırganın, 20 yaşında, Arcan Çetin adında bir Türk olduğu ortaya çıktı. Çetin'in eski sevgilisinin geçmişte bu mağazada çalıştığı iddia edildi.

 

Polis AVM güvenlik kameralarından edindiği görüntü ve fotoğrafları kamuoyuyla paylaştıktan sonra, gelen ihbarlar sonucu silahlı saldırganın kimliğini belirledi.
 
Saldırının meydana gelmesinden sonra, görgü tanıkları tarafından Hispanik olduğu öne sürülen tüfekli saldırganın, 20 yaşında, Arcan Çetin adında bir Türk olduğu ortaya çıktı.
 
Yetkililer, saldırının gerçekleştiği Burlington'a 50 kilometre uzaklıktaki Oak Harbor kasabasında yaşayan Çetin'in "yasal ve sürekli oturum hakkı" bulunduğunu açıkladı.
 
"ZOMBİ GİBİYDİ"
 
Çetin, saldırıdan yaklaşık 24 saat sonra  "olaysız" şekilde yakalandı. Reuters'ın haberine göre polis, gözaltına alındığı esnada üzerinde silah olmayan Çetin'in yakalandığı sıradaki halini "zombi gibiydi" diye tanımladı. Çetin'in taşıdığı çantanın içinden bilgisayar çıktığı belirtildi.
 
Polis, Çetin'in saldırıyı neden gerçekleştirdiğinin bilinmediğini ancak terör dahil tüm ihtimallerin değerlendirildiğini açıkladı. FBI ise olayın terör bağlantılı olduğuna dair herhangi bir kanıt olmadığını ifade etti.
 
ADANA DOĞUMLU
 
Çocuk yaşlardayken ailesiyle birlikte ABD'ye göç eden Çetin, Facebook profilinde Adana doğumlu olduğunu belirtiyor. Çetin’in Oak Harbor Lisesi'ne gittiği ve bir markette çalıştığı öğrenildi. Çetin’in başta Call of Duty olmak üzere şiddet içeren bilgisayar oyunlarına karşı ilgi duyduğu belirtildi.
 
Reuters'ın haberine göre, Çetin'in ailesi, saldırının aydınlatılması konusunda polisle işbirliği yapacağını belirtti.
 
SABIKALI OLDUĞU BELİRTİLDİ
 
Seattle Times gazetesi, Çetin'in geçmişte aile içi şiddet suçlamalarıyla üç kez mahkemeye çıktığını bildirdi. Gazete, bu olaylarda şiddete maruz kaldığı iddia edilen kişinin, Çetin'in üvey babası olduğunu belirtti.
 
Seaatle Times, 29 Aralık'ta verilen mahkeme kararı ile Çetin'in ateşli silah taşımasının yasaklandığını bildirdi.
 
Gazete, Çetin'in ayrıca alkollü araç kullanmaktan da gözaltına alındığını duyurdu.
 
KANSERİ YENDİ AMA...
 
Saldırının en genç kurbanının, geçmişte kansere yakalanan ancak bu hastalığı yenmeyi başaran Sarai Lara (16) olduğu belirtildi.
 
Bir diğer kurban ise mağazada makyajcılık yapan 52 yaşındaki Shayla Martin olduğu bildirildi.
 
ESKİ KIZ ARKADAŞI O MAĞAZADA ÇALIŞIYORDU
 
Amerikan haber televizyonu KING 5 News, Çetin'in eski kız arkadaşının geçmişte bu mağazada çalıştığını ancak saldırı anında orada olmadığını öne sürdü.
 
FOX-Q13'ün haberine göre ise Çetin, bir kadının ismini bağırarak ateş açtı.
 
SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞMİŞTİ?
 
ABD'nin kuzeydoğusunda yer alan Washington eyaletindeki silahlı saldırıda dördü kadın, beş kişi öldürülmüştü.
 
Seattle kentine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta yer alan Burlington'daki Cascade Alışveriş Merkezi'nde Cuma akşamı yerel saatle 19.00'da bir mağazanın kozmetik bölümünde tüfekle ateş açan saldırgan, dört kadını öldürdükten sonra kaçtı. Saldırıda vurulan bir erkek ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yaralı erkek, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Polis, saldırının ardından üzerinde koyu renk kıyafet olan Hispanik bir erkeğin yürüyerek otoyola doğru gittiğinin tespit edildiğini duyurmuştu.
 
TÜFEĞİ AVM'DE BULUNDU
 
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Çetin'in AVM'ye girdiği sırada silahsız olduğu görülmüştü. Ancak daha sonra elinde tüfekle görüntülenmişti.
 
Çetin'in kullandığı tüfek, saldırının ardından polis tarafından AVM'de bulundu.
 
Çetin'in yarın mahkemeye çıkacağı açıklandı.
 
Kaynak: Hürriyet

Yayın Tarihi : 25.09.2016 : 13:00

Etiketler : haber    haberler    abd    saldırı    türk    çıktı    ben tv    kanalben       


Yorumlar

7253
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN