Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir-İstanbul Otoyolu Ne Zaman Bitecek?

İzmir-İstanbul Otoyolu Ne Zaman Bitecek?
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Bakan Arslan, İzmir-İstanbul otoyolu projesinin biteceği tarihi açıkladı.

 

 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orhangazi Köprüsü aşamasının tamamlandığı İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi’ne tarih verdi. Körfez geçiş köprüsünün ardından projenin diğer bölümlerinde çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Arslan, “İzmir-İstanbul otoyolu projesinde önemli aşama kat ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. 2018 sonu, 2019 yılı başında projemizi tamamlamış olacağız" dedi. İzmir’in önemli ulaşım projelerinden biri İzmir- Ankara hızlı tren projesi için ise çalışmalara hız katıldı. 14 saatte ulaşımı sağlanan İzmir-Ankara tren hattını 3 buçuk saate indirecek hızlı tren projesi hakkında konuşan Bakan Arslan, “Ankara- İzmir hızlı treninde inşa çalışmalarımız devam ediyor. Afyon’dan Ankara’ya kadar çalışmalarımızı yaptık. Ankara – Polatlı hattında çalışmalarımız devam ediyor. 2017 itibari ile güzergah üzerindeki tüm hatlarda çalışmalar başlamış olacak" diye konuştu. Ulaştırma Bakanı Arslan, hızlı tren projesinin yanı sıra başkent ile İzmir’i birbirine bağlayacak ikinci dev proje olan Ankara-İzmir otoyolu için ise çalışmalara hız katıldığını ifade etti.
 
SEFERİHİSAR GİŞESİ’Nİ ÖRNEK VERDİ MODELİ
 
Öte yandan İstanbullu sürücülerin kabusu haline gelen Bakan Arslan Mahmutbey gişeleriyle ilgili konuştu. Arslan şunları söyledi:
 
"Mahmutbey adeta İstanbul’un dışında bir yerken şimdi kavşak haline geldi. Karayolu tabiriyle şişe başı konumu var. Trafik geliyor ve toplanıyor. Biz İzmir-Seferihisar’da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, araçların duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. İki ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz."

Yayın Tarihi : 25.09.2016 : 12:06

Etiketler : Arslan    İzmir-İstanbul    Otoyolu    Yılı    Başında    Bitecek    Bölge   


Yorumlar

3671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN