Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Çocuklu Aile, Yardım Bekliyor

3 Çocuklu Aile, Yardım Bekliyor
Tire İlçesi’nde yaşayan 3 çocuklu Mercan ailesi, 3 gün önce çıkan yangında evsiz kaldı. Aile reisi 33 yaşındaki Edip Mercan, "Barınacak yerimiz yok. Bir iş verilmesini, geçici bir süre de olsa destek verilmesini bekliyoruz" dedi.

 

TOKİ Mahallesi’ndeki TOKİ 2. Etap Konutları’nda yaşayan 2, 3 ve 6 yaşlarında ikisi kız, üç çocuklu Sevda ve Edip Mercan çifti, elektrik kontağından çıkan yangında evsiz kaldı. Oturdukları apartman dairesinin kullanılamaz hale gelmesiyle zor durumda kalan aile, aile reisi Edip Mercan’ın annesinin evine sığındı. Üç yıl önce TOKİ’den ev almaya hak kazanan ve ayda 130 lira ödemeyi sürdüren çift, zor durumda kaldıklarını söyledi.
 
FİLM GİBİ KURTULUŞ
 
Aile reisi Edip Mercan, film sahnelerini aratmayan çocuklarıyla birlikte yangından kurtuluş anlarını şu sözlerle anlattı:
 
"Öğlen saatleriydi. Eşim ilkokula başlayan çocuğumuzu okula götürmüştü. Ben iki küçük çocuğumuzla evdeydim. O esnada uyumuşum. Üç yaşındaki çocuğumun, ’Baba ateş’ diyerek bana seslenmesi ve dürtmesi ile uyandım. Kalktığımda evin salonu ve diğer odanın alevler içinde olduğunu gördüm. Eşim, ben uyuyacağım için evdeki küçük çocuklar dışarı çıkmasın diye kapıyı kilitleyip, anahtarı da alıp gitmiş. Çocukları alıp dış kapıya yöneldiğimde kapının kilitli olduğunu gördüm. O an daha fazla korkup telaşlandım. İçeride diri diri yanıp gidecektik. Bir an aklıma alt komşuma çocukları pencereden uzatmak geldi. Odanın penceresinden yardım için bağırdım. Alt komşuma çocukları pencereden sarkıtarak verdim ve onları bu şekilde kurtardım. Kendim ise banyoya geçtim. Kapıyı kapattım ve her tarafımı su ile ıslatarak bir yardımın gelmesini beklemeye koyuldum. Çok geçmeden eşim gelince evin kapısını açıtılar ve ben de o şekilde kurtuldum."
 
’BİR LOKMA EKMEĞE MUHTACIZ’
 
Filmlere konu olacak bir yangın ve kurtuluş yaşadıklarını belirten Edip Mercan, "Şu anda işsizim. Bir işte çalışmak istiyorum. Kenarda biriktirdiğimiz bir miktar para ile idare etmeye çalışıyorduk. Yangından bu paralar da dahil her şeyimizi kaybettik. Üç küçük çocuğumuzla bitmiş durumdayız. İlgili kuruluşlara müracaatlarımızı yaptık. Ama bizim aile olarak bekleyecek durumumuz yok. Zira bir lokma yiyecek alacak paramız yok. Barınacak yerimiz yok. Bir iş verilmesini geçici bir süre de olsa destek verilmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 24.09.2016 : 19:55

Etiketler : Yangının    Evsiz    Bıraktığı    Çocuklu    Aile    Yardım    Bekliyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4597
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN