Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Moody's Kararına Tepki Gecikmedi

Moody's Kararına Tepki Gecikmedi
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesini ülke ekonomisinin temel makro dinamikleri ile hiçbir şekilde örtüşmediğini ifade etti.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Moody's'in, Türkiye'nin kredi notunu "Baa3"ten "Ba1"e çekmesi ve not görünümünü "durağan" olarak belirlemesini değerlendirdi.
 
"Moodys’in almış olduğu not indirme kararı Türkiye ekonomisinin temel makro dinamikleri ile hiçbir şekilde örtüşmemektedir" ifadelerini kullanan Zeybekci, şunları kaydetti:
 
"Dünya ekonomisinin yavaşladığı bir ortamda, yılın ilk yarısında Türk ekonomisi yüzde 3,9 büyümüştür. Aynı dönemde Türk ekonomisi hem cari açığını düşürmüş hem de birçok dünya ekonomisi bütçe açığı verirken bütçe fazlası vermiştir.
 
Moody's’in iddiasının aksine özel sektörümüz ve kamu kesiminin dış finansman koşullarında herhangi bozulma yaşanmamaktadır. 
 
Siyasi istikrarı koruyacak ve piyasa dostu uygulamalarımızdan taviz vermeden iş yapma ortamını iyileştirecek reformlarımıza devam edeceğiz."

Yayın Tarihi : 24.09.2016 : 13:46

Etiketler : Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci    moody\'s notu       


Yorumlar

2030
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN