Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Zoraki Barış
5. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamındaki etkinliklerde bu yıl Kayahan’ın anısına “Ustaya Saygı Konseri” düzenlendi.

 

Önceki akşam Cemal Reşit Rey’de yapılan konserde Cansu, Ferman Akgül, Hakan Aysev, Fettah Can, Şebnem Keskin, Ozan Ünlü, İpek Açar, Serkan Çağrı, Suat Suna, Yonca Lodi, Zara, Gökhan Tepe, Gökhan Türkmen ve İrem Derici sahneye çıktı. Müzik direktörlüğünü İskender Paydaş’ın, sunuculuğunu ise oyuncu Hakan Bilgin’in üstlendiği organizasyonda şarkıcılar, Kayahan’ın geçmişten günümüze sevilen şarkılarını söyledi.
 
 
Konser öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında tüm sanatçılar duygularını paylaşırken, festivalin sanat yönetmeni Serkan Çağrı, “Her sene Klarnet Festivali’nde gerçekleştirilen Ustaya Saygı gecesinde buluşuyoruz. Bu yılki anma programında Kayahan Abi’miz var. Bizim için mutluluk veren şey, unutulmayacak müzik adamlarını yeniden hatırlıyor olmamız” dedi.
 
 
Eski Dosttan Düşman Olmaz
 
İpek Açar ile babasının vefatından sonra tartışmalarıyla gündeme gelen Beste Açar da, geceye oğluyla katıldı.
 
 
İpek Açar’la küskünlüğüyle ilgili sorulara ise, “Affetmek, küskünlük yani bunlar benim hayatımda var olmayan şeyler. Hepimiz zaman zaman bir şeyler yaşarız, gelir geçer. Bu gecede olmamız bambaşka. Hiçbir zaman eski dostlar düşman olmaz. Konu tamamen babamı anmak burada bu gece. Babamın isteği dışında hiçbir şey yapmıyoruz. Hepimiz birbirimizi seviyorduk. Gönül hep ister ki her şey güzel olsun” yanıtını verdi.
 
 
Beste Açar, törene kucağında oğlu Oben’le katıldı. Oben’in Kayahan’a olan benzerliği dikkat çekti.
 
 
Serkan Çağrı ile birlikte “Gönül Sayfam” şarkısını seslendiren İpek Açar, sözlerini değiştirerek şarkıyı “Gönül sayfamda canım, açık seçik Kayahan yazıyor” şeklinde söyledi. Şarkının bitiminde ise “Çok duygusal bir gece. Benim gönül sayfamda hep Kayahan yazacak. Bugün de, bundan sonra da öyle. Serkan Çağrı’ya çok teşekkür ediyorum. Yolu sevgiden geçen herkesi buraya doldurmuş. İyi ki varsınız” dedi.
 
 
Kayahan’ın gitarı sahnede etrafı mumlarla çevrilerek sergilendi.
 
 
Cansu Kurtçu, “Umarım bize hakkını helal eder. Çünkü hâlâ her sahnemizde onun eserlerini seslendiriyoruz” diye konuştu.
 
 
Konserde sahneye çıkan Zara, “Sevgi yolcusu olmaya çalışırken Kayahan’la yolum kesişti. Çok büyük bir ustaydı. Eserlerini okumak bile bir onur” dedi.
 
 
Kaynak: Hürriyet

Yayın Tarihi : 24.09.2016 : 10:54


Yorumlar

1853
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN