Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari'de 307 PKK'lı Öldürüldü

Hakkari'de 307 PKK'lı Öldürüldü
TSK'dan yapılan açıklamaya göre Hakkari Yüksekova'da 6 kişilik terörist grubu öldürüldü. 4 Ağustos'tan bu yana Hakkari'de öldürülen PKK'lı sayısı 307'ye yükseldi.

 

TSK'dan yapılan açıklamaya göre Hakkari'de bugün saat 07.00 sıralarında Yüksekova ilçesindeki Buzul Dağları bölgesinde silahlı İHA Bayraktar ile 6 kişilik PKK’lı grup tespit edildi. 6 kişilik terörist grup etkisiz hale getirildi. Hakkari genelinde 4 Ağustos’tan bugüne kadar 307 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.
 
Hakkari'deki operasyonlara 3. Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1. Komando Tugay Komutanlığı, 2. Komando Tugay Komutanlığı, 2. ve 34. Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7. Hudut Alay Komutanlığına bağlı komando birlikleri, hudut özel harekat birlikleri, jandarma özel harekat birlikleri ve motorlu birlikler, polis özel harekat, korucular, emniyet unsurları katılıyor.
 
Dün saat saat 07.10’da Yüksekova Dağlıca İzme Dağı bölgesinde Silahlı Bayraktar’la tespit edilen mağara önünde 1 PKK’lı ve aynı alanda bulunan mühimmat deposu imha edildi. Çukurca Omaran bölgesinde dün akşam saatlerinde tank atışıyla bir silah mevzii imha edildi ve 1 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. 
 
Hakkari Şemdinli Beyyurdu’nda dün saat 01.00 sularında toplam 200 kutu kaçak sigara ile 90 çuval kaçak çay ele geçirildi. 
 
Kaynak: DHA
 

Yayın Tarihi : 22.09.2016 : 11:15

Etiketler : haber    haberler    tsk    hakkari    çukurca    307 pkklı    öldürüldü    terörist    ben tv    kanalben       


Yorumlar

5756
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN