Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yunanistan'a Kaçan Darbecilere Şok!

Yunanistan'a Kaçan Darbecilere Şok!
15 Temmuz darbe girişimi sonrası helikopterle Yunanistan'a kaçan sekiz darbeci askerden üçünün sığınma talebi reddedildi.

 

Darbeci askerlerden üçünün Yunanistan'a sığınma talebi, siyasi iltica komisyonu tarafından reddedildi.
 
Yunan medyasına yansıyan haberlere göre, kalan beş darbeci asker önümüzdeki hafta yeniden mülakata alınarak siyasi sığınma talepleri değerlendirilecek.
 
Darbecilerin sığınma taleplerinin kabul edilmemesi durumunda bir üst komisyona ve Yunan mahkemelerine itiraz edebilecekleri belirtildi.
 
15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Sikorsky tipi askeri helikopterle Yunanistan'ın Dedeağaç Havalimanı'na inen sekiz askerin rütbeleri sökülmüştü. Darbe girişimine katılan askerler Yunanistan'dan siyasi sığınma talebinde bulunmuştu. Dedeağaç mahkemesi tarafından ülkeye yasa dışı yollardan girme suçundan ikişer ay tecilli hapis cezasına çarptırılan darbeciler gözaltında tutuldukları Ferecik Hapishanesi'nden güvenlik gerekçesiyle önce Kavala’ya, sonra da Atina yakınlarındaki bir kampa nakledilmişti.
 
Mahkeme hapis cezasını üç yıl süreyle ertelemiş ve sığınma talebinde bulunan askerlerin bu talepleri sonuçlanıncaya kadar gözaltında tutulmalarına karar verilmişti.

Yayın Tarihi : 21.09.2016 : 15:00

Etiketler : fetö    15 temmuz darbe girişimi    darbeci askerler    yunanistan       


Yorumlar

3045
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN