Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mübadilleri Canlandırdılar

Mübadilleri Canlandırdılar
İzmir’de canlı heykel performansları sergileyen Gösteri Sanatları Atölyesi (GSA) oyuncuları, bu defa Foça’da, rembetiko müzikleri eşliğinde ’Anadolu’dan Yunanistan’a göç eden mübadilleri’ canlandırdı.

 

 
Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncularının Foça Demokrasi Meydanı’nda, buzuki ve tefleriyle ortaya koydukları canlı heykel performansı büyük ilgi gördü. Anadolu’dan Yunanistan’a göç eden mübadilleri canlandıran oyuncular, zaman zaman kendileriyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kıramayıp, doğaçlama yeni mizansenler yarattı. Baştan aşağıya griye boyanmış oyuncuların rembetiko müzikleri eşliğindeki canlı heykel performansı gün boyu sürdü. İki oyuncunun canlı heykel performansı Foçalılar ve ilçeyi gezmeye gelenlerderden alkış ve bahşiş aldı.
 
GSA sanat yönetmenlerinden Tuncay Ağca, Foça’da gösteri sunmanın kendilerine ayrı bir keyif verdiğini belirterek, tüm izleyenlerine teşekkür etti. Ağca, "Sanatın ulusları birleştiren ve barışa götüren yönleri de var. Biz de bunlara katkı sunmaya çalışıyoruz. Çeşitli acılar çekerek yurtlarını değiştirmiş ama beraberinde gerek Anadoluya gerekse Yunanistan’a, birbirlerinin örf adetlerini, kültürünü, sanatını taşımış iki halkın duygularını yansıtmaya ve artık esmeye başlayan kardeşlik havasını daha da coşkulamaya çabalıyoruz. Halkımız da bu gösterilerimize barışa katkı gözüyle bakıyor ve destekliyor. Canlı heykellerimizi sergilerken gördüğümüz ilgi bizi çok mutlu ediyor" dedi.
 

Yayın Tarihi : 20.09.2016 : 16:03

Etiketler : Mübadilleri    Canlandırdılar    Bölge   


Yorumlar

1745
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN