Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Ayın Konuğu’ Söyleşileri Başlıyor

’Ayın Konuğu’ Söyleşileri Başlıyor
Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ’Ayın Konuğu’ etkinliklerinde yeni dönem 21 Eylül’de başlıyor. Sezonun ilk söyleşisinde Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ergün Aybars ve Gazeteci-Yazar Yaşar Aksoy, Karşıyakalılar ile buluşacak.

 

 
Karşıyaka Belediyesi Nikah Sarayı’nda 21 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak etkinliğin konusu "Dünü ve bugünüyle 9 Eylül, İzmir ve Türkiye" olacak. "Sen İzmir dersin iki hece…" temalı söyleşiyi Şair Haluk Işık yönetecek. Prof. Dr. Ergün Aybars’ın konuyla ilgili son araştırmaları ve Yaşar Aksoy’un ilk kez paylaşacağı bilgi ve belgelerin, etkinliğe farklı bir boyut kazandıracağı belirtildi.
 
HAZİRAN’A KADAR SÜRECEK
 
Türkiye’nin alanında uzman ve tanınmış isimlerini vatandaşlarla buluşturmak amacıyla düzenlenen ’Ayın Konuğu’ söyleşilerine daha önce Prof Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Emre Kongar, eski bakanlardan CHP Milletvekili Erdoğan Toprak ve Murat Karayalçın konuk olmuştu. İlgi gören etkinlikler, her ay konuk edilecek önemli isimlerle, önümüzdeki Haziran ayına kadar sürdürülecek.
 
KENT KÜLTÜRÜNE HİZMET
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Taşıdığı tarihsel ve toplumsal değerlerle, İzmir Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi, Karşıyaka da bu simgenin fark yaratan temsilcisidir. Kültür ve sanat etkinliklerimizle, farkındalık yaratarak, bilgi ve belge üreterek, kent kültürüne hizmet ediyoruz. ’Ayın Konuğu’ etkinlikleri bu amaçla başlatılmıştır ve kısa sürede diğer yerel yönetimlere örnek olduğumuz ve esin verdiğimiz için mutluyuz. Hayatın her alanından, dallarında uzman kişileri konuk edecek, yıl boyunca Karşıyaka’nın bu açıdan da kalitesini göstereceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 19.09.2016 : 10:49

Etiketler : ayın    Konuğu    Söyleşileri    Başlıyor    Bölge   


Yorumlar

9474
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN