Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı’da Gürültü Denetimi

Bayraklı’da Gürültü Denetimi
Bayraklı Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki gürültü kirliliğini önlemek için eğlence mekanlarında belli periyotlarla ses kontrolü yapıyor. Artık yaz-kış kullanılan, bakımı yapılmadığında aşırı ses çıkartarak uykuları kaçıran klimalarda da ses kontrolü gerçekleştiriliyor. Bu yılın ilk 8 ayında ses kuralına uymayan 11 mekana 425 bin 448 lira para cezası kesildi.

 

 
İzmir’de kentin yeni merkezi olma yolundaki Bayraklı’da, Bayraklı Belediyesi gürültü kirliliğine karşı mücadele edilyor. Yılın her döneminde belli periyotlarla gürültü kontrolü yapan, yaz aylarında denetimlerini sıklaştıran ekipler, eğlence ve düğün salonlarında yaptıkları incelemeler sonucu bu yılın ilk 8 ayında 11 mekana 425 bin 448 lira para cezası kesti.
 
KLİMALARA DİKKAT
 
Özellikle evlerde ve işyerlerindeki klimaların yarattığı gürültü kirliliğine yönelik de denetim yapan ekipler, vatandaşlar gelen şikayetleri değerlendiriyor. Buralarda aşırı gürültüyle çalışan klimalarla ilgili, vatandaşlara 10 gün süre verilerek, sorunun giderilmesi isteniyor.
 
"KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEYE HAKKIMIZ YOK"
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, herkesin yasal sınırlar içerisinde faaliyet göstermesini isteyerek, "Gürültü konusunda düğün ve eğlence mekanlarını ilk önce uyarıyoruz. Eğer baktık düzelme olmuyor, vatandaşlardan şikayet gelmeye devam ediyorsa bu mekanlarla ilgili yasal işlem yapıyoruz. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Özelikle İzmir’de klimalar yaz kış kullanılıyor. Tabi bu da beraberinde bazı problem getiriyor. Bu aletlerin belli periyotlarla bakımlarının yapılması gerekiyor. Yine vatandaşlardan gelen şikayetleri ekiplerimiz hemen değerlendiriyor. ’Komşumun klimasının sesinden dolayı uyuyamıyoruz’ diye şikayetler geliyor. Arkadaşlarımız o haneye gidip uyarıda bulunuyor ve bunun kısa sürede düzeltilmesini istiyor. Belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 19.09.2016 : 10:49

Etiketler : Bayraklıda    Gürültü    Denetimi    Bölge   


Yorumlar

3538
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN