Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


AK Parti’de Ders Zili Çalacak

AK Parti’de Ders Zili Çalacak
AK Parti’de 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle ertelenen Siyaset Akademisi, 7- 8 Ekim’de başlayacak. İzmir’de 700 kişi okula kaydoldu. Okulda demokrasi ve insan hakları, siyasi istikrar ve ekonomi gibi derslerin yanı sıra karar verme teknikleri, liderlik, etkili zaman yönetimi, problem çözme teknikleri, stratejik iletişim, algı yönetimi, siyaset ve hitabet, başarı ve motivasyon öğretilecek.

 

 
AK Parti’nin Ar-Ge’den sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Nilüfer Karadal, darbe girişimi nedeniyle Temmuz ayında açılacak Siyaset Akademisi’nde ilk ders zilinin 7 Ekim’de çalacağını belirterek, çoğu gençlerden oluşan 700 kişinin kaydolduğunu, kayıt süresinin bir hafta daha uzatıldığını söyledi.
 
Çoğu teşkilat üyesi olan 700 öğrenci, Halkapınar Atatürk Stadı Hakemler Salonu’nda cuma ve cumartesi günleri sekiz hafta boyunca 16 ders alacak.
 
Ders programında "Anayasa ve vatandaşlık hakları, Türkiye’de demokratikleşme süreci, demokratikleşme önündeki engeller, Türkiye toplumsal yapısı ve siyasal kültür, Türkiye ekonomisi dinamikleri, parlamenter sistem, yarı başkanlık sistemi, başkanlık sistemi, Türkiye’nin sorunlarına demokratik çözümler, siyasi etik, siyasal kimlik, siyasi liderlik, siyasal iletişim araçları, stratejik iletişim, algı yönetimi, medya ve demokrasi, siyaset ve hitabet, başarı ve motivasyon, protokol ve nezaket kuralları, karar verme teknikleri, liderlik, etkili zaman yönetimi, problem çözme teknikleri" anlatılacak.
 
Eğitimin ardından Türkiye genelinde aynı gün ve saatte uygulanacak sınavda 50 puan alanlara sertifika verilecek. Sertifika, yerel seçimde adaylık için partinin aradığı kritererden biri olacak.

Yayın Tarihi : 19.09.2016 : 10:09

Etiketler : Ak    Partide    Ders    Zili    Çalacak    Bölge   


Yorumlar

3890
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN