Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme’de 74 Kaçak Yakalandı

Çeşme’de 74 Kaçak Yakalandı
İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, Yunanistan’ın Sakız Adası’na iki ayrı lastik botla, yasa dışı yollarla geçmeye çalıştıkları belirlenen aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu toplam 74 yabancı uyruklu kaçak sahil güvenlik tarafından yakalandı.

 

Devriye görevi yapan Sahil Güevinliğin büyük gemilerinden birisi olan ’TCSG Yaşam’, bugün sabaha karşı Çiftlik Mahallesi’ndeki Karaabdullah Burnu açıklarında, iki lastik bot içinde kaçaklar olduğunu belirledi. Kaçakların bulunduğu lastik botları durduran sahil güvenlik ekipleri, aralarında çocukların ve kadınların da olduğu toplam 74 kaçağı kendi gemilerine alarak kurtardı. Gemide kaçakların acil ihtiyaçları da karşılandı. Çeşme açıklarında demirleyen TCSG Yaşam’daki kaçaklar, sahil güvenlik botuna nakledilerek küçük gruplar halinde Çeşme İskelesi’ne götürüldü. Burada yiyecek ve içecek ihtiyaçları karşılanan kaçakların Suriye, Afganistan ve Irak uyruklu olduğu belirlendi. Kaçakların bir bölümünün yorgunluk nedeniyle iskelede uyumaya çalıştıkları dikkati çekti.
 
ÇOCUKLARIN DURUMU YÜREKLERİ DAĞLADI
Kaçaklar arasındaki bir çocuğun olup bitenden habersiz iskelede koşarak plastik helikopteriyle oynaması görenlere "Çocuk, her yerde çocuk" dedirtti. Bir kaçağın havaya kaldırdığı çocuğunun arkasında lunaparkın görünmesi dikkat çekti.
 
Kaçakların işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne gönderileceği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 18.09.2016 : 13:08

Etiketler : Çeşmede    İki    Botta    Toplam    Kaçak    Yakalandı   


Yorumlar

8356
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN