Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kendi Kuklalarını Yaptılar

Kendi Kuklalarını Yaptılar
Zeytin Kostüm kurucusu İzmirli tasarımcısı Arzu Şimşek, Bizim Çocuklarımız Spor Kulübü Derneği’yle birlikte çocuklar için bir kukla atölyesi gerçekleştirdi.

 

Zeytin Kostüm’ün, İzmir’in Alsancak semtinde bulunan atölyesindeki çalışmayla, derneğin sahip çıktığı çocuklar çok özel bir gün yaşadı. Arzu Şimşek’in kendileri için hazırladığı süngeri yapıştırarak kendi kuklalarının tasarımına başlayan çocuklar, geçen zaman içerisinde kuklaların şekillenmeye başlamasıyla daha keyif alarak çalıştı. Kuklalarına Pati, Çılgın, Berduş gibi isimler koyan çocuklar, bu kez koyduğu isme uyacak bir kukla yaratma çabasına girdi. Kıyafetlerini kuklanın ismine göre hazırladı, aksesuarlarını yakışacak hale getirdi. 3 saatlik atölyenin sonunda herkes evine götüreceği, ailesine ya da arkadaşlarına göstereceği kuklasıyla selfie çekildi, arkadaşlarının objektiflerine poz verdi.
 
Aynı zamanda hemşire olan ve kendisini çocuklara adayan Bizim Çocuklarımız Spor Kulübü Derneği’nin başkanı Özgül Gedikli, 2012 yılında dezavantajlı bölgelerde risk grubu altındaki çocukları korumak, sosyal faaliyetler ve sporla hayata kazandırmak için bir grup arkadaşıyla birlikte derneği kurduklarını söyledi. Gedikli, "Bizim Çocuklarımız Spor Kulübü Derneği olarak sevgili Arzu Şimşek’ten gelen bu projeye çok sıcak baktık ve bir grup çocuğumuzu, hazırladığı atölyeye getirdik. İsteksiz gelen bazı çocuklarımızın dahi bir süre sonra kendisini iyice kaptırarak çalışmasını görmek ne kadar doğru yaptığımızı gösterdi. Bizlere bu olanağı sunan Arzu Şimşek’e hem dernek yönetimim adına hem de çocuklarımız adına teşekkür ediyoruz" dedi. Arzu Şimşek ise derneğe her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi : 18.09.2016 : 09:30

Etiketler : Kendi    Kuklalarını    Yaptılar    Bölge   


Yorumlar

6372
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN