Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da Alzheimer Semineri

Karşıyaka’da Alzheimer Semineri
İzmir Kent Hastanesi ve Karşıyaka Belediyesi, dünyada 44 milyon kişiyi etkileyen Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla ortaklaşa seminer düzenliyor. 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde gerçekleşecek seminerde hastaların yakınlarına da günlük hayatlarında yardımcı olacak bilgiler verilecek.

 

Unutkanlıkla başlayan ve hafıza ile düşünme yeteneğini yavaş yavaş harap eden ilerleyici bir beyin hastalığı olan Alzheimer’in yaşlanmayla birlikte görülme sıklığı da artıyor. Dünya genelinde 44 milyon Alzheimer hastası bulunuyor. Bu sayının insan ömrü uzadıkça katlanarak çoğalacağı tahmin ediliyor. Nitekim yaşlı nüfusun giderek çoğaldığı Türkiye’de de Alzheimer hastalığının görülme sıklığı gelişmiş ülkelere göre daha çok artıyor.
 
Alzheimer, hastadan çok hasta yakınlarına ciddi sorunlar yaşatırken, Kent Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Yaprak Alper, Karşıyaka Belediyesi Konferans Salonu’nda "Dünya Alzheimer Günü" olan 21 Eylül Çarşamba günü bu hastalıkla ilgili konferans verecek. Uzm. Dr. Alper, Alzheimer hastalığının hayatı nasıl etkilediği, hastaları ve yakınlarını neler beklediği, hastalığın nasıl teşhis edildiği ve nasıl ilerlediği, yaşam tarzı değişiklikleriyle bu hastalığın ilerlemesinin yavaşlatılmasının mümkün olup olmadığını anlatacak. Hastalık hakkında bilgilendirmenin yanı sıra hastaların yakınlarına yaşamlarını nasıl kolaylaştırabilecekleri, sorunlarla nasıl başa çıkabileceklerinin formülleri verilecek. Herkesin katılabileceği ücretsiz seminer saat 14.00’te başlayacak.

Yayın Tarihi : 17.09.2016 : 10:00


Yorumlar

6217
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN