Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarık Akan, Anılacak

Tarık Akan, Anılacak
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yakalandığı akciğer kanserine yenik düşen usta sinema sanatçısı Tarık Akan için  23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde özel anma etkinliği yapacaklarını açıkladı.

 

Başkan Hüseyin Sözlü, Yeşilçam’ın efsane aktörlerinden Tarık Akan’ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Sözlü, 111 filmde rol alan usta aktörün Türkiye’nin en köklü festivallerinden olan ve bu yıl 19-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 23. Uluslararası Film Festivali’nde anacaklarını bildirdi. Başkan Sözlü, şunları söyledi:
 
"Yarım asırlık sanat yaşamında ortaya koyduğu oyunculuk yeteneğiyle saygın ödüllere layık görülen Tarık Akan’ın rol aldığı filmlerden bazılarını bu yılki Uluslararası Adana Film Festivali’nde özel bölüm olarak izlenime sunacağız. Çok sayıda filmin çekildiği, birbirinden değerli yapımcı, yönetmen ve oyuncuları yetiştirerek Türk Sineması’na beşiklik eden Adana’da Tarık Akan’ın anısını sinema dolu günlerde yaşatmış olacağız."

Yayın Tarihi : 16.09.2016 : 16:57

Etiketler : Tarık    Akan    Adana    Film    Festivalinde    Anılacak    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1038
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN