Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cumhuriyet’in Kalesi Bayraklı

Cumhuriyet’in Kalesi Bayraklı
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı’nın Cumhuriyetin, Atatürk’ün kalesi haline geldiğini belirterek, “Bu günlerde Atatürk’ümüzün önemini herkes net bir şekilde görüyor. Atatürk yıllar önce, ‘yurtta barış dünyada barış’ diyerek önemli bir mesaj vermiştir. Bizler de Atamızın yolundan emin adımlarla yürüyoruz” dedi. Karabağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yine ses getirecek bir etkinliğin altına imza atacaklarını ifade etti.

 

Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkıyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 91. Yıl dönümünde 1923 Cumhuriyet gönüllüsü saat 19.23’te Smyrna Meydanı’nda ilk önce aynı anda zeybek oynadı ardından da bir araya gelerek 1923 rakamını oluşturdu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ise Bayraklı’nın çocukları atalarının izinde olduklarını bir kez daha gösterdi. Çocuklar, bir araya gelerek “atam izindeyiz” yazdı.

AY YILDIZLI DEV BAYRAK

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise, Bayraklı’nın gençleri deniz üzerinde kanolarla 1919 yazdı, Atatürk’ün Samsun’a çıkışı canlandırıldı. Bayraklı Belediyesi son 29 Ekim’de ise hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir etkinliğin altına imza attı. Genci yaşlısı 2015 kişi ilk olarak Zeybek oynadı. Daha sonra bir araya gelip ay yıldızlı dev Türk Bayrağını oluşturdu. Ortaya çıkan bu görüntü izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

29 EKİM’DE SÜRPRİZ VAR!

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, gerçekleştirdikleri etkinliklerin altında büyük bir emeğin yattığını belirterek, “Bayraklı Belediyesi olarak Cumhuriyete, Atatürk’e nasıl sahip çıktığımızı dosta düşmana gösterdik. Özellikle Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını okul bahçelerinden çıkarmayı başardık. Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümünde 1923 kişi bir araya gelerek 1923 rakamını oluşturdu. 23 Nisan’da çocuklarımız, ‘Atam İzindeyiz’ yazdı. 19 Mayıs’ta ise kanolarla denizde 1919 yazdık. Bayrağımıza bu kadar çok saldırı olduğu bir dönemi daha önce yaşamadık. Cumhuriyet Bayramı’nda Türk Bayrağı figürü oluşturarak gerekli yerlere gerekli mesajı verdik. Bizler olduğumuz sürece bu ülkeyi kimse bölemeyecek. Bayraklı’yı Cumhuriyetin, Atatürk’ün kalesi yaptık” dedi. Karabağ, önümüzdeki Cumhuriyet Bayramı’nda ses getirecek bir etkinliğin daha altına imza atacaklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 15.09.2016 : 10:39

Etiketler : Bayraklı Belediye Başkanı    Hasan Karabağ       


Yorumlar

7098
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN