Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova’da Kadın Olmak

Bornova’da Kadın Olmak
Bornova Belediyesi tarafından hazırlanan “Bornova'da Kadın ve Yaşam” konulu sunum Yakaköy Kalkınma ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleşti. Kadınlarda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan etkinliğe köyde yaşayan kadınların yanında Bornova Kadın Kooperatifi üyeleri de katıldı.

 

Kadınlara yönelik birçok proje hayat geçiren Bornova Belediyesi, kadınlarda farkındalık yaratmak amacıyla “Bornova’da Kadın ve Yaşam” başlığı altında bir sunum hazırladı. İlki Yakaköy Kalkınma ve Dayanışma Merkezi’nde gerçekleştirilen sunumda kadının toplumdaki yerinden kadın olmanın zorluklarına, yaşadığımız yer ve kadınlar için yapılanlardan öncü kadınlara kadar birçok konuda bilgi verildi.

Bornovalı kadınların hayatın içinde yer alması ve kendileri için yapılanları bilmesi açısından önem taşıyan buluşmada belediyenin kadınlar için hayata geçirdiği projeler de anlatıldı. Yakaköylü kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Bornova Kadın Kooperatifi üyeler de katıldı.

Atatürk devrimlerinin de anlatıldığı  sunumun ilçenin birçok yerinde gerçekleşeceğini belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kadınlarımız bilsinler ki; Biz her zaman onların yanındayız. Açtığımız kurslar, düzenlediğimiz aktiviteler ve eğitimlerle onlarında hayatın içinde olması için çalışıyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 15.09.2016 : 10:04


Yorumlar

7658
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN